Afyonkarahisar'ın Kızılören İlçesinde Belediye Başkanlığını Kesin Olmayan Sonuçlara Göre, MHP Adayı... - Son Dakika
Güncel

Afyonkarahisar'ın Kızılören İlçesinde Belediye Başkanlığını Kesin Olmayan Sonuçlara Göre, MHP Adayı...

Afyonkarahisar'ın Kızılören ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Ali Erol kazandı.

31.03.2019 19:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Afyonkarahisar'ın Kızılören ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Ali Erol kazandı.

Kesin olmayan sonuçlara göre, Ali Erol 529, AK Parti adayı Ozan Osman Kaya 297, Diğer adayı 180 oy aldı.

-Erol'un öz geçmişi-

MHP Kızılören ilçesi belediye başkan adayı Ali Erol, 1959 yılında Kızılören'de doğdu. İlkokulu Kızılören'de tamamlayan Erol, orta ve lise eğitimini Isparta'da bitirdi.

Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olan Erol, 1985 yılında tarih öğretmeni olarak Siirt'te göreve başladı.

Farklı okullarda ve kurumlarda idarecilik yapan Erol, ilk olarak 1994, 2004 ve 2014 yıllarındaki yerel seçimlerde Kızılören Belediye Başkanı seçildi.

Erol, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afyonkarahisar'ın Kızılören İlçesinde Belediye Başkanlığını Kesin Olmayan Sonuçlara Göre, MHP Adayı... - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kilis'te traktör kazası: Sürücü hayatını kaybetti
  11:39 Kilis'te traktör kazası: Sürücü hayatını kaybetti

  Kilis'in Polateli ilçesinde meydana gelen traktör kazasında sürücü hayatını kaybetti. 69 yaşındaki H.D. idaresindeki traktör, Ürünlü köyü yakınlarında kontrolden çıkarak devrildi. Olay yerine gelen ekipler, traktörün altında kalan H.D'nin yaşamını yitirdiğini belirledi. Hayatını kaybeden sürücünün cenazesi Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

 • CHP Milletvekili Türker Ateş: Ücretsiz toplu taşıma izdihamı yoksulluğun geldiği noktayı gösteriyor
  11:39 CHP Milletvekili Türker Ateş: Ücretsiz toplu taşıma izdihamı yoksulluğun geldiği noktayı gösteriyor

  CHP Bolu Milletvekili Türker Ateş, uzun bayram tatilinde İstanbul'da yaşanan ücretsiz toplu taşıma izdihamının ülkede yoksulluğun geldiği noktayı gösterdiğine dikkat çekerek, 'Makyajlı TÜİK verilerine göre bile 10 aileden 6'sı tatile gidemediği gibi 10 kişiden 4'ü de kendi gençliğinde ailesinin bu konudaki imkanlarına artık sahip değil. Zamanında ailesiyle tatile çıkabilmiş vatandaş, şimdi çocuğunu ancak semt dışında gezdirebiliyor. Yoksulluk döngüsü ve yayılımını kıracak sosyal politikalara ihtiyaç var' dedi.

 • 70 Yaşındaki Adamın Ev Bahçesi Nostaljik Müzeye Dönüştü
  11:39 70 Yaşındaki Adamın Ev Bahçesi Nostaljik Müzeye Dönüştü

  Van'ın İpekyolu ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki Zübeyit Demir, 50 yılını vererek topladığı yüzlerce eşyayla evinin bahçesinde tandırevi olarak kullandığı eklentiyi 'nostaljik müze'ye dönüştürdü. Gençlik yıllarından bu yana hayatından izler taşıyan eşyaları saklayan ve farklı ürünler yapan Demir, emekliğinin ardından yıllardır biriktirdiği eşyaları sergilemek ve boş zamanlarını değerlendireceği bir mekan oluşturmak için tandırevi olarak kullandıkları eklentiyi nostaljik müzeye dönüştürmeye karar verdi. Çocuklarının yardımıyla tandırevinin bakımını yapan Demir, annesinden, yakınlarından hatıra kalan, çocukluğunun izlerini taşıyan duvar saatleri, çömlekler, kömürlü ütü, terazi, baston, yün tarağı, gaz lambası, çömlek, tokmak, havan gibi yüzlerce eşyayı sergilediği bir alan oluşturdu. Zamanının büyük bölümünü burada geçiren, elektrikli eşyaları onaran Demir'in 'müze'sini, gün içinde hem dostları hem de geçmişe özlem duyan çok sayıda kişi ziyaret ediyor.

 • AYM, terör suçlarından tutuklu veya hükümlülere 'tek tip kıyafet' zorunluluğunu iptal etti
  11:39 AYM, terör suçlarından tutuklu veya hükümlülere 'tek tip kıyafet' zorunluluğunu iptal etti

  Anayasa Mahkemesi (AYM), terör suçlarından tutuklu veya hükümlülere 'tek tip kıyafet' zorunluluğu getiren yasa hükmünü Anayasa'ya aykırı bularak iptal etti. AYM'nin gerekçeli kararında, kişisel özerklik ve kişinin maddi ve manevi varlığının korunması ve geliştirilmesi hakkının sınırlanmasının Anayasa'nın 17. maddesine aykırı olduğu belirtildi. Ayrıca, duruşma düzeninin korunması amacıyla getirilen sınırlamanın ölçülü olmadığı ve mevcut kanun hükümlerinin yeterli olduğu vurgulandı.

 • KTÜ Spor Şenliği Başladı
  11:38 KTÜ Spor Şenliği Başladı

  Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) bünyesinde düzenlenen 42. Spor Şenliği, kamu kurumları arası futsal turnuvası ve bölümler arası futbol müsabakaları ile başladı. Futbol müsabakalarında 15 takım, futsal turnuvasında ise 16 takım mücadele edecek. Turnuvaların finalleri, KTÜ'de düzenlenecek Bilim, Kültür, Sanat Haftası'nda oynanacak.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Kutluyor
  11:37 Ankara Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Kutluyor

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Çocuk Şenliği, konserler ve diğer etkinliklerle dolu dolu geçecek olan kutlamalar, Ankaralıları coşkuya ortak edecek.

 • Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Belediye Meclisi Üyeleri ve Muhtarlarla Bir Araya Geldi
  11:37 Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Belediye Meclisi Üyeleri ve Muhtarlarla Bir Araya Geldi

  Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, belediye ve ilçe kurum müdürleri ile bir araya gelerek birlikte çalışma ve hizmet etme vurgusu yaptı.

 • Akdeniz Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, Dünya Romanlar Günü etkinliğine katıldı
  11:37 Akdeniz Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, Dünya Romanlar Günü etkinliğine katıldı

  Akdeniz Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu'nun düzenlediği etkinlikte Roman vatandaşlara hitap etti ve sorunlarının çözümü için görev ve sorumluluk almaya hazır olduklarını belirtti.

 • Efes Selçuk Turizm Sezonuna Hazır
  11:36 Efes Selçuk Turizm Sezonuna Hazır

  Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, turizm sezonuna hazırlandıklarını belirterek, misafirlerin burada baharın ve yazın keyfini çıkaracaklarına inandıklarını söyledi. Şirince'deki temizlik çalışmalarının tamamlandığı ilçede, tarihi yapılar ve doğal güzelliklerle ziyaretçi yoğunluğu bekleniyor.

 • Yeni Belediye Başkanları Şaşırtıcı Borç Tablolarıyla Karşılaşıyor
  11:32 Yeni Belediye Başkanları Şaşırtıcı Borç Tablolarıyla Karşılaşıyor

  31 Mart seçimlerinde Trabzon'un Ortahisar ilçesinden belediye başkanı seçilen CHP'li Ahmet Kaya belediyenin mali tablosunu değerlendiren bir konuşma yaptı. Kaya, "Bu rakamlarla karşılaşınca 3 gün baş ağrısı çektim. 3 gün boyunca baş ağrısından uyuyamadım çünkü soru önergemizde bize verilen borç miktarı 110 milyon TL civarındaydı. Ama az önce sizler de duydunuz, 800 milyon gibi devasa bir borç yüküyle karşı karşıyayız" dedi.


Advertisement