AK Parti'de Temayül Yoklaması - Son Dakika
Güncel

AK Parti'de Temayül Yoklaması

AK Parti\'de Temayül Yoklaması

AK Parti Samsun İl Başkanlığı yerel seçimlerde partiden belediye başkanı adayı olmak için başvuranlara yönelik teşkilat içinde dijital ortamda temayül yoklamasına gitti.

18.11.2018 12:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Samsun İl Başkanlığı yerel seçimlerde partiden belediye başkanı adayı olmak için başvuranlara yönelik teşkilat içinde dijital ortamda temayül yoklamasına gitti.

Temayül yoklaması için Samsun'a gelen AK Parti Genel Merkezi Seçim İşleri Karadeniz Bölge Koordinatörü Bülent Yağmur, Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonda düzenlenecek yoklama öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk kez elektronik ortamda temayül yoklaması gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

AK Parti'nin yeniliklerin ve gelişimin partisi olduğunu dile getiren Yağmur, şunları kaydetti:

"Aday adayları başvurularını malumunuz elektronik başvuru şeklinde alıyoruz bu seçim. Yani internete bağlanabilen her kardeşimiz evinden iş yerinden aday adayı başvurusunu yapabildi, istediğimiz evrakları sisteme girebildi ve ön başvurusunu gerçekleştirdi. Çıktısını alan aday adaylarımız il teşkilatımıza giderek kesin başvurusunu yapmış oldu. Bugün burada yapacağımız elektronik teşkilat temayülümüz de bilgisayar sitemleri üzerinden yapacağız."

Yetkililer, temayül yoklamasında 17 ilçede 104 belediye başkan aday adayı için yaklaşık 3 bin teşkilat mensubunun tüm illerle eş zamanlı olarak 10.00-16.00 saatlerinde dijital ortamda oy vereceğini belirtti.

Yoklamaya, AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çalokoğlu, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman ile çok sayıda partili katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AK Parti'de Temayül Yoklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Düzce'de Bayram Tatilinde Ambulans Ekipleri Rekor Kırdı
  12:01 Düzce'de Bayram Tatilinde Ambulans Ekipleri Rekor Kırdı

  Düzce'de 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde ambulans ekipleri günde 115 vakaya bakarak rekor kırdı. Vakalarda ise ilk sırayı kazalar aldı. Bayram tatilinde 189 personel görev alarak, gece gündüz yoğun bir çalışma gerçekleştiren ekipler, toplam bin 31 vakaya müdahale etti. Trafik kazaları 120 vaka ile birinci sırada yer aldı.

 • Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu, 'Enternasyonal III' adlı modern dans temsilini prömiyer yapacak
  12:00 Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu, 'Enternasyonal III' adlı modern dans temsilini prömiyer yapacak

  Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu (MDT), 20 Nisan'da Opera Sahnesi'nde 'Enternasyonal III' adlı modern dans temsilini prömiyer yapacak. Bu sezon yurt dışından konuk olarak gelen iki koreograf ile hazırlanan eserde, Vietnamlı koreograf Tu Houng'un 'Rabbit Hole' (Tavşan Deliği) adlı eseri birinci perdede, Koreli koreograf Dong Kyu Kim'in 'Excitement' (Heyecan) adlı eseri ise ikinci perdede sahnelenecek. Kostüm tasarımı Tülay Şimşek, ışık tasarımı Bülent Arslan tarafından yapılan eserin ilk temsili, sanatseverlerle 20 Nisan'da buluşacak.

 • Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültepe Müzesi'ne 25 Bin Eser Teslim Edecek
  11:59 Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültepe Müzesi'ne 25 Bin Eser Teslim Edecek

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kayseri'de yapımı devam eden kayadan oyma Kültepe Müzesi'ne, Kültepe Kaniş/Karum Höyüğü'nden çıkarılan yaklaşık 25 bin eseri teslim edeceğini duyurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, müzenin sona yaklaşılan bir çalışma olduğunu belirtti ve aynı zamanda Kayseri'yi müzeler şehri yapma yönünde 12 müze çalışması olduğunu söyledi.

 • Hemofili Tedavisinde Uzun Yarı Ömürlü Faktör Konsantreleri Kullanılıyor
  11:59 Hemofili Tedavisinde Uzun Yarı Ömürlü Faktör Konsantreleri Kullanılıyor

  Ankara Etlik Şehir Hastanesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji Kliniği İdari Sorumlusu Doç. Dr. Ali Fettah, hemofili tedavisinde cilt altından uygulanan uzun yarı ömürlü faktör konsantrelerinin hastaların yaşam kalitesini artırdığını belirtti. Hemofilinin kanın düzgün pıhtılaşmadığı kalıtsal bir kanama bozukluğu olduğunu söyleyen Fettah, tedavi seçenekleri arasında gen tedavisi ve cilt altından uygulanan faktör konsantrelerinin yer aldığını ifade etti.

 • Ticaret Bakanlığı, yiyecek ve içecek işletmelerinde fiyat listesi denetimi yaptı
  11:59 Ticaret Bakanlığı, yiyecek ve içecek işletmelerinde fiyat listesi denetimi yaptı

  Ticaret Bakanlığı ekipleri Ankara, İstanbul ve İzmir'deki yiyecek ve içecek hizmeti sunulan işletmelere yönelik tarife ve fiyat listelerinin görünür şekilde işletmenin önüne ve masaların üzerine konulması uygulamasına ilişkin denetim yaptı. Denetimlerde, işletmelerin fiyat ve tarife listelerinin uygun şekilde yerleştirilip yerleştirilmediği kontrol edildi. Denetimlerin devam edeceği ve eksik bilgi veren işletmelere idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

 • Ahmet Ayık, Taha Akgül'ün Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'ndan altın madalya kazanacağına inanıyor
  11:58 Ahmet Ayık, Taha Akgül'ün Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'ndan altın madalya kazanacağına inanıyor

  Meksika'nın başkenti Meksiko'da 1968 yılında düzenlenen Yaz Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan Ahmet Ayık, Taha Akgül'ün Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'ndan da altın madalyayla döneceğine inandığını söyledi. Ayık, genç sporculara tavsiyelerde bulunarak Türk güreşinin daha da gelişmesini arzuladıklarını belirtti.

 • Çin'in sivil havacılık pazarı rekor rakamlara ulaştı
  11:57 Çin'in sivil havacılık pazarı rekor rakamlara ulaştı

  Çin'in sivil havacılık pazarı, hem yolcu hem kargo taşımacılığı hacmi bakımından ilk çeyrekte rekor rakamlara ulaştı. Yolcu seyahatleri yüzde 37 artarak yaklaşık 180 milyona yükseldi. Kargo taşımacılığı ise yüzde 34,4 artarak 2,01 milyon tona ulaştı. Mart ayında yolcu taşımacılığı yüzde 25,7 artarken, kargo taşımacılığı yüzde 28,2 arttı.

 • YSK Başkanı Ahmet Yener, CHP ve İYİ Parti'nin itirazlarını değerlendirecek
  11:56 YSK Başkanı Ahmet Yener, CHP ve İYİ Parti'nin itirazlarını değerlendirecek

  YSK Başkanı Ahmet Yener, CHP'nin Hatay seçimleri ve İYİ Parti'nin Ordu seçimleri için yaptığı itirazların bugün görüşüleceğini açıkladı.

 • Beşiktaş yangınında hayatını kaybeden işçiler için 14 milyon 500 bin TL toplandı
  11:56 Beşiktaş yangınında hayatını kaybeden işçiler için 14 milyon 500 bin TL toplandı

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Beşiktaş'taki yangın faciasında hayatını kaybeden 29 işçi için 14 milyon 500 bin TL toplandığını ve paranın İstanbul Valiliğine teslim edildiğini açıkladı. Yardım kampanyasıyla toplanan bu destek, mağdur ailelerin acılarını bir nebze olsun azaltmayı hedefliyor.

 • Çocukluk arkadaşının adını yazdığı romanla yaşatıyor
  11:56 Çocukluk arkadaşının adını yazdığı romanla yaşatıyor

  Çankırı'da yaşayan Veysel Elmas, hayatını kaybeden ve birçok zorluk yaşayan arkadaşı Mehmet Yavuz'un adını yazdığı romanla yaşatıyor. Elmas, gençken yaşadığı platonik aşk sebebiyle üzüntü yaşayan arkadaşının hikayesini romanla anlatarak onun hayatını ölümsüzleştirmeyi amaçlıyor.

 • AYM, kamu görevlisini işe başlatmama durumunda ortaya çıkacak kamu zararını iptal etti
  11:55 AYM, kamu görevlisini işe başlatmama durumunda ortaya çıkacak kamu zararını iptal etti

  Anayasa Mahkemesi (AYM), kamu görevlisini, feshedilen iş akdinin geçersiz bir sebebe dayandığının tespiti veya işe iadesine karar verilen işçinin işe başlatılmaması halinde ortaya çıkacak kamu zararından muaf tutan düzenlemeyi, Anayasa'ya aykırı bularak iptal etti.


Advertisement