Aksoy; "15 Temmuz Direnişin Zaferi, Dirilişin de Haberidir" - Son Dakika
Güncel

Aksoy; "15 Temmuz Direnişin Zaferi, Dirilişin de Haberidir"

Aksoy; "15 Temmuz Direnişin Zaferi, Dirilişin de Haberidir"

Sen Aydın Şube Başkanı Tevfik Aksoy; “15 Temmuz direnişin zaferi, dirilişin de haberidir” dedi.

14.07.2018 12:09

Sen Aydın Şube Başkanı Tevfik Aksoy; "15 Temmuz direnişin zaferi, dirilişin de haberidir" dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Tevfik Aksoy; "15 Temmuz, tarihten aldığı güçle medeniyet ve gönül coğrafyamızın umudu olan, tüm Müslümanları kardeşlik hukukuyla gözetmeye çalışan, adalet duygusuyla dünya mazlumlarının hakkını arama gayreti gösteren, emperyalizme yüksek sesle itiraz eden ülkemize karşı siyonist ve emperyalistlerin içerideki ırgatları ve mankurtlarıyla birlikte kalkıştıkları kanlı işgal girişimidir. Bu haince planlanmış kanlı kakışmaya karşı milletimiz inancını imkan, vatanını namusu için miğfer ve özgürlüğünü vazgeçilmez meşale olarak görmüş, destansı direnişiyle darbecileri yerle yeksan etmiş, ülkemiz topyekun dirilişe geçmiştir.

15 Temmuz, kanlı bir darbe girişimiyle başlayan işgal denemesidir. İşgal girişiminin, devletin her kademesinde örgütlenmiş paralel yapısıyla kök salmış olması, karşı koyduğumuz tehlikenin derinlik ve büyüklüğünü anlamak için yeterlidir. On yıllar boyu insanımızın maneviyat ve yardım duygularını istismar eden FETÖ, her türlü yolu kullanarak devletin hücrelerine kadar sızmış, başta eğitim, yargı ve güvenlik olmak üzere, devletin bütün imkanlarını kendi hain planları için kullanmıştır. Bu ihanet şebekesi, siyonist emperyalistlere 'hizmet' ederek milli varlığımızı yok etmeyi amaçlayan kalkışmada aktif rol üstlenmiştir. Küresel şeytani odaklar, 15 Temmuz darbe girişimiyle, Orta Doğu ve İslam dünyasındaki hakimiyetlerine engel olan Türkiye'yi, FETÖ aracılığı ile ele geçirme, içine girilecek kaotik süreçte çıkaracakları iç savaşla ülkeyi bölme, dış müdahalelere açık hale getirme, varlığımızı bütünüyle tarihten silme planıyla kanlı bir oyun sahneye koymuşlardır" dedi.

"15 Temmuz'u hazırlayan veya 15 Temmuz'a getiren sebepler iyi anlaşılmalı, sosyal ve siyasi yönleriyle iyi analiz edilmelidir" diyen Aksoy, mesajında şu ifadeleri kullandı: "FETÖ ihanet şebekesinin örgütlenmesinin ana zeminini eğitimin imkanlarını kullanarak yapmış olmasından ders çıkarmak, bizim için son derece hayati bir öneme sahiptir. Vatan sevgisi, milli duygular ve insani değerler noktasında örnek insan yetiştirmesi gereken eğitim sistemimiz, güdümüne girdiği odaklardan aldığı emirle göz kırpmadan vatanına, milletine ihanet edebilen tiplerin çıkmasına müsait olabiliyorsa, sistemin zaaflarının tespit ve tadil edilmesine, vakit geçirilmeden de tahkim edilmesine büyük ihtiyaç vardır.

15 Temmuz, merkeze eğitimi alarak topyekün yeniden yapılanma faaliyetlerini de içerecek tarzda derin bir bilince, değere dönüştürülmelidir ve bu değer hepimizindir, vatanını seven herkesindir. Bu konu ve buna dair duyarlılık, asla belli kesimlerin eline veya inisiyatifine bırakılamaz, bırakılmamalıdır. O bütün bir milletin ortak sınavı ve başarısı olmuştur. 15 Temmuz, tarih ve irfan köklerinden beslenen yüksek bir ruhun, özgür iradenin, derin bir bilincin şahlanışı, özgürlük ve istiklal aşkıyla engellenemez atılımıdır. 15 Temmuz, hepimizin değeri, ana istikameti, yönü; hür yaşamış, hür yaşayacak bir milletin yenilenen ruhu ve heyecanıdır.

Bu bilinç ve duygularla tüm milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü tebrik ediyoruz" - AYDIN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Aksoy; '15 Temmuz Direnişin Zaferi, Dirilişin de Haberidir' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement