Amasya Valisi'nden Uludereli Öğrencilere Birlik Mesajı - Son Dakika
Güncel

Amasya Valisi'nden Uludereli Öğrencilere Birlik Mesajı

Amasya Valisi\'nden Uludereli Öğrencilere Birlik Mesajı

Amasya Valisi A.Celil Öz, Karadeniz turuna çıkan Şırnak Uludere Çok Programlı Lisesi öğrencilerini yemekte ağırladı.1995 - 1997 yılları arasında Uludere Kaymakamlığı yaptığını hatırlatan Vali Öz, öğrencilere birlik mesajı verdi.

07.05.2012 15:47

Amasya Valisi A. Celil Öz, Karadeniz turuna çıkan Şırnak Uludere Çok Programlı Lisesi öğrencilerini yemekte ağırladı.

1995 - 1997 yılları arasında Uludere Kaymakamlığı yaptığını hatırlatan Vali Öz, öğrencilere birlik mesajı verdi. Uludere'nin Irak sınırında 34 köylünün hayatını kaybettiği bombalama olayına atıfta bulunan Vali Öz, "Talihsiz olayda kardeşlerinizi, akrabalarını, yeğenlerinizi, kuzenlerinizi kaybettiniz. Bu olayların yaşanmamasını diliyoruz. Hepimizin bu olaylardan ders almasını düşünüyorum. Memleketimizde demokrasi, insan hakları konusunda önemli gelişmeler var ama almamız gereken mesafe de var. Bu mesafeleri hep beraber alacağız. Ülkemiz birlik, beraberlik içerisinde istikrarla kalkınıp güçlendikçe hem ekonomik olarak güçleneceğiz hem de insan hakları alanında güçleneceğiz" diye konuştu.

Okul müdürüne Atatürk portresi hediye eden Vali Öz, Polisevi'ndeki yemeğin ardından konuklarıyla fotoğraf çektirdi. - AMASYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Amasya Valisi'nden Uludereli Öğrencilere Birlik Mesajı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement