Ankara Kabedeki Vinç Kazasında Şehit Olan Metin Yazgan'ın Evinde Hüzün Var - Son Dakika
Güncel

Ankara Kabedeki Vinç Kazasında Şehit Olan Metin Yazgan'ın Evinde Hüzün Var

Ankara Kabedeki Vinç Kazasında Şehit Olan Metin Yazgan\'ın Evinde Hüzün Var

Kabedeki vinç kazasında şehit olan Metin Yazgan'ın evinde hüzün var SUUDİ Arabistan'ın Mekke kentinde etkili olan fırtına nedeniyle Kabe'de yaşanan vinç kazasında hayatını kaybeden Beypazarılı işçi emeklisi, 2'si kız 3 çocuk babası hacı adayı Metin Yazgan'ın (65) yaşamını yitirmesi, ailesini yasa boğdu.

13.09.2015 17:13

Kabedeki vinç kazasında şehit olan Metin Yazgan'ın evinde hüzün var

SUUDİ Arabistan'ın Mekke kentinde etkili olan fırtına nedeniyle Kabe'de yaşanan vinç kazasında hayatını kaybeden Beypazarılı işçi emeklisi, 2'si kız 3 çocuk babası hacı adayı Metin Yazgan'ın (65) yaşamını yitirmesi, ailesini yasa boğdu.

21 Ağustos'ta eşi Emine Yazgan ile Beypazarı'ndan hac görevi için ilk kafile olarak 23'üncü grupta Kabe'ye giden ve meydana gelen kazada yaşamını yitirdiği belirtilen 65 yaşındaki Metin Yazgan'ın Hacıkara Mahallesi Ankara Parkı yakınındaki evi, taziye için gelenlerle dolup taşıyor. Metin Yazgan'ın yaşamını yitirdiği haberi, Beypazarı'nda ailesine ulaşması üzerine evine hüzün çöktü. Metin Yazgan'ın abisi Mustafa Yazgan (73) ve oğlu İsa Yazgan (42) vefat haberinden sonra üzüntülü olduklarını belirttiler. Abisi, oğlu ve yakınları, Metin Yazgan'ın evine toplanarak taziyeleri kabul etmeye başladılar.

Sincan'da öğretmenlik yapan İsa Yazgan, anne ve babasının hacca gitmek için 9 yıl beklediklerini belirterek, "Babam Cuma namazını kılıp yemek yedikten sonra ikindi namazı için kabeye gitmiş. Namazdan sonra tavaf ederken kaza meydana gelmiş. Kazadan sonra 30 saat babamdan haber alamadık. Annemle görüşüyorduk ama babamla irtibat sağlayamadık. Acı haber, bu akşam saat 22.00 sıralarında geldi. En son görüşmemizde babam, tavafa girdiklerini ve iyi olduklarını söyledi. Bbol bol dua ediyoruz. Annemle babam hacca gitmek için yıllarca beklediler. Allah, kutsal topraklarda aldı. Allah'ın takdiri öyleymiş. Hem üzüntülüyüz, hem sevinçliyiz. Babam kutsal topraklarda kutsal bir ibadeti yaparken şehit oldu. Üzüntülüyüz, babamızı kaybettik. Babamın vefatından sonra Annem de rahatsızlanmış. Diyanetin hastanesine kaldırılmış. Orada tedavisi devam ediyormuş. Diyanet İşleri Başkanı Görmez bizi aradı. Bizden birinin kabeye gönderilebileceğini söyledi. Annemin yarı kalan hac ibadetini yapabilmesi için ben de hacca gideceğim. Başvuruyu yaptık. Annemin hac vazifesini tamamlamasına yardımcı olacağım" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ankara Kabedeki Vinç Kazasında Şehit Olan Metin Yazgan'ın Evinde Hüzün Var - Son Dakika


Advertisement