Antalya'nın Alanya İlçesinde 89 Kişi Akrep, 7 Kişi İse Yılan Isırmaı Nedeniyle Hastaneye Kaldırıldı - Son Dakika
Güncel

Antalya'nın Alanya İlçesinde 89 Kişi Akrep, 7 Kişi İse Yılan Isırmaı Nedeniyle Hastaneye Kaldırıldı

Antalya\'nın Alanya İlçesinde 89 Kişi Akrep, 7 Kişi İse Yılan Isırmaı Nedeniyle Hastaneye Kaldırıldı

Antalya'nın Alanya ilçesinde bu yıl Ocak ve Haziran ayları arasında 89 kişi akrep, 7 kişi ise yılan ısırması nedeniyle Alanya Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı bildirildi.

29.06.2014 14:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Antalya'nın Alanya ilçesinde bu yıl Ocak ve Haziran ayları arasında 89 kişi akrep, 7 kişi ise yılan ısırması nedeniyle Alanya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı bildirildi.

Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Başaran, özellikle bu türden ısırma ve sokmalarının özellikle köy ve yaylalarda Ocak ve Haziran ayları arasında meydana geldiğini belirterek şöyle konuştu:

"Köylerde ve yaylalarda 2014 yılı Ocak ve Haziran ayları arasında 89 vatandaşımızı akrep sokmasıyla 7 vatandaşımız da yılan ısırması nedeniyle hastanemize getirilerek tedavi edildiler. Vatandaşlarımızın en çok dikkat edeceği hususlar ise tarlalarda, bahçelerde ve seralarda çalışırken mutlaka ayaklarından diz kapaklarına kadar kapatmaları gerekmektedir. Akrepler ve yılanların en çok ısırdıkları yerler ayak bilekleridir". - ANTALYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Antalya'nın Alanya İlçesinde 89 Kişi Akrep, 7 Kişi İse Yılan Isırmaı Nedeniyle Hastaneye Kaldırıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çilimli Kaymakamı 23 Nisan'da Görevini 10 Yaşındaki Çocuğa Devretti
  13:26 Çilimli Kaymakamı 23 Nisan'da Görevini 10 Yaşındaki Çocuğa Devretti

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Çilimli Kaymakamı Furkan Alpay, temsili olarak görevini 10 yaşındaki Harun Çetinkaya'ya devretti. Devir teslim töreninde Çetinkaya, ilçede çocuklara özel hizmetlerin yapılmasını istedi.

 • İŞKUR Kayseri'de Engelli ve Eski Hükümlülere İş Kurma Projesi Başvuruları Başladı
  13:24 İŞKUR Kayseri'de Engelli ve Eski Hükümlülere İş Kurma Projesi Başvuruları Başladı

  İŞKUR Kayseri İl Müdürü Ayşe Ak, 2024/2. Dönem Engelli ve Eski Hükümlülere Yönelik Kendi İşini Kurma Proje başvurularının başladığını duyurdu. Proje kapsamında engelli kişilere 400 bin TL'ye kadar, eski hükümlü kişilere ise 300 bin TL'ye kadar hibe desteği verilecektir. Başvurular e-devlet üzerinden alınacak olup, eski hükümlü başvuruları ise Kayseri Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır.

 • Eskişehir'de Suça Sürüklenen Çocuklar ve Şiddet Mağduru Kadınlar İçin İş ve Meslek Projesi
  13:19 Eskişehir'de Suça Sürüklenen Çocuklar ve Şiddet Mağduru Kadınlar İçin İş ve Meslek Projesi

  Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı öncülüğünde geliştirilen bir proje ile suça sürüklenen çocuklar ve şiddet mağduru kadınlar için iş ve meslek sahibi olmaları için çalışmalar yapılacak. Proje kapsamında adli süreçlere dahil olan kadın ve çocukların toplumsal katılımlarının güçlendirilmesi hedefleniyor. Proje kapsamında gönüllü kadın ve çocuklara eğitim desteği sağlanacak, çocuklar spor kulüplerinde sporcularla bir arada vakit geçirecek ve kadınlar istihdam edilerek ekonomik özgürlüklerinin sağlanması amaçlanacak.

 • TÜRKPATENT Başkanı: Türkiye patent ve marka başvurularında dünya sıralamasında yükseliyor
  13:18 TÜRKPATENT Başkanı: Türkiye patent ve marka başvurularında dünya sıralamasında yükseliyor

  TÜRKPATENT Başkanı Muhammed Zeki Durak, Türkiye'nin patent ve marka başvurularında dünya sıralamasında yükseldiğini belirtti. Durak, Türkiye'nin patent başvurularında 12. sırada, marka başvurularında ise 4. sırada olduğunu söyledi. Ayrıca tasarım başvurularında Çin'in ardından 2. sıraya yükseldiklerini ifade etti. Durak, öğretmen ve öğrencilere destek verdiklerini ve farkındalığı artırmak için eğitimlerin artırılacağını belirtti.

 • Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, köprü projesinin çalışmalarına başladı
  13:18 Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, köprü projesinin çalışmalarına başladı

  Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, söz verdiği köprü projesinin çalışmalarının başladığını duyurdu. Yapılacak olan köprü sayesinde İbrahim Mete Bulvarı'ndan Namık Kemal ve Cumhuriyet Mahallesi'ne köprü ile geçilecek. Başkan Aydar'ın köprü projesiyle birlikte söz verdiği 4'üncü vaadi içinde çalışmalar başlamış oldu.

 • Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde otomobil ile pikabın çarpıştığı kazada 1 kişi ağır yaralandı
  13:17 Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde otomobil ile pikabın çarpıştığı kazada 1 kişi ağır yaralandı

  Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, otomobil ile pikap çarpıştı ve otomobil sürücüsü ağır yaralandı. Olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi ve yaralı hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme devam ediyor.

 • Ayılar Yayla Evlerinden Sonra Köylere Dadandı
  13:16 Ayılar Yayla Evlerinden Sonra Köylere Dadandı

  Doğu Karadeniz Bölgesi'nde baharın gelişiyle birlikte kış uykusundan uyanan ayılar, yayla evlerinin ardından bu kez daha aşağıdaki köylere inerek kümeslere dadandı. Gümüşhane'nin Torul ilçesinde aç kalan bir ayı, bir köylünün kümese girerek yaklaşık 10 tavuğu telef etti ve kümese zarar verdi.

 • Balıkesir Üniversitesi Yerleşkesinde Bisiklet Gruplarından Spor ve Tur Etkinliği
  13:16 Balıkesir Üniversitesi Yerleşkesinde Bisiklet Gruplarından Spor ve Tur Etkinliği

  Balıkesir Üniversitesi öğrenci ve akademisyenlerinden oluşan bisiklet grupları, dersler öncesi spor yapmak ve bisiklet turu yaparak okullarına derse giriyor. Balıkesir Üniversitesi Çağış Yerleşkesinde gerçekleştirilen etkinlikte botanik bahçesi ve bisiklet yolları kullanıldı. Etkinlikten memnun kalan katılımcılar, bisiklet etkinliklerinin devam edeceğini ve yeni etkinliklerin planlandığını belirtti.


Advertisement