Balıkesirspor Teknik Direktörü İsyanlarda - Son Dakika
Güncel

Balıkesirspor Teknik Direktörü İsyanlarda

Balıkesirspor Teknik Direktörü İsyanlarda

Mersin İdmanyurdu maçında hakem Abdülkadir Bitigen tarafından tribüne gönderildikten sonra tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na sevkedilen Balıkesirspor teknik direktörü İsmail Ertekin isyan etti.

12.11.2014 15:11

Mersin İdmanyurdu maçında hakem Abdülkadir Bitigen tarafından tribüne gönderildikten sonra tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na sevkedilen Balıkesirspor teknik direktörü İsmail Ertekin isyan etti.

İsmail Ertekin, " Türkiye'de teknik adamlar, yöneticiler, kulüpler, futbolcular, hatta taraftarlar cezalandırılıyor ve bunlar açıklanıyor. Açıklanmayan tek şey var, o da hata yapan hakemlerin cezaları. Balıkesir'deki Beşiktaş müsabakasında son derece büyük bir hata yapan hakeme 2 hafta sonra ödül gibi maç veriliyor. Sürekli olarak bir futbol ailesinden bahsediliyor. Hakemler bu aileden değil mi? Onların cezaları neden açıklanmıyor" dedi.

Teknik adamların en küçük itirazda sahadan atıldığını ancak bu uygulamada da çifte standart yaşandığını söyleyen İsmail Ertekin, şöyle devam etti:

"Diyelim ki ben fevri davrandım. Peki Fenerbahçe teknik direktörü aynı şeyi yapmadı mı? Mesela ben Beşiktaş'la oynadığımız maçta daha çok feveran ettim, neden o zaman tribüne göndermediniz? Böyle bir çifte standart olabilir mi? Hakemler hakkında hangi kulüp, fazla baskı yapıyorsa o kulübün lehine çalışmaya başlıyor. Biz konuşmuyoruz, diye suçlu pozisyona düşüyoruz. Lige yeni çıktık diye herkes bizim üzerimize basmak zorunda değil."

"DÜZELECEĞİNİ BİLSEM BİR DAKİKA DURMAM"

Balıkesirspor'da her yenilgide görevden alınacağı dedikoduları ortaya atılyan İsmail Ertekin, "Benim ayrılmamla işlerin düzeleceğini bilsem, bir dakika durmam" dedi. 5-0'lık Bursaspor mağlubiyetinde Başkan Tuna Aktürk'e görevi bırakabileceğini ilettiğini hatırlatan Ertekin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başkan o dönemde bana, (Bu takımın başka bir hocayla başarılı olacağına inanmıyorum. Balıkesirspor'u birlikte bir yerlere götürebiliriz) deyince devam ettim. Başkan, yönetim kurulu, teknik heyet aynı şeyleri düşünüyorsa, bir şeyi değiştirmek isteyenlerin de başkan ya da yönetici olması gerekiyor." - Balıkesir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Balıkesirspor Teknik Direktörü İsyanlarda - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement