Başkan Çetin Esnaf ile İstişare Toplantısına Katıldı - Son Dakika
Güncel

Başkan Çetin Esnaf ile İstişare Toplantısına Katıldı

Başkan Çetin Esnaf ile İstişare Toplantısına Katıldı

Pursaklar Esnafları Koruma ve Yaşatma Derneği (PURESDER) tarafından düzenlenen Esnaflarla İstişare Toplantısı’na katılan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, esnafın taleplerini dinleyip çözüm önerileri sundu.

12.10.2017 10:42

Pursaklar Esnafları Koruma ve Yaşatma Derneği (PURESDER) tarafından düzenlenen Esnaflarla İstişare Toplantısı'na katılan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, esnafın taleplerini dinleyip çözüm önerileri sundu.

Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nde ilki düzenlenen Esnaflarla İstişare Toplantısı'na Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, PURESDER Başkanı Kamil Karakuş, ilçedeki birim amirleri ve bazı sektör temsilcileri katıldı. Kaymakam Kara'nın divan başkanlığında yapılan istişare toplantısında Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Zabıta Müdürü, Gıda Tarım Müdürü, Tapu Müdürü esnafın taleplerini dinleyip sorularını cevapladı.

Emlak, inşaat, mimarlık, turizm, düğün salonları gibi 21 ayrı sektör kolunun temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Çetin, toplantının Ahilik Haftası'na denk gelmesinin önemli olduğunu belirterek, "Eskiden Pursaklar'da oturulur mu derlerdi ama şimdi herkes Pursaklar'a gelmek, burada yaşamak, ev almak istiyor. Pursaklar'ı bu seviyeye hep birlikte getirdik. Hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

"Esnafımızın her zaman yanındayız"

Bir esnafın AVM talebiyle ilgili sorusu üzerine Başkan Çetin, "Pursaklar'ı güzel yapan şey AVM'nin olmamasıdır. Buradaki esnaf kardeşlerimizin şu anki samimiyeti ve işleri AVM'nin gelmesiyle bozulur" dedi. Bunun üzerine salondaki davetliler teşekkür etti. İmar planlarıyla ilgili soruları da cevaplayan Çetin, 5216 sayılı Büyükşehir Kanunu'nu hatırlatarak, "İlçe belediyesinde alınan kararlar Büyükşehir Meclisine sunuldu ve orada onaylanmayan imar planları uygulamaya konulamıyor" ifadelerini kullandı.

Kaymakam İhsan Kara hastane için tarih verdi

Toplantının divan başkanlığını yapan Kaymakam Kara da, bir esnafın sorusu üzerine Pursaklar Devlet Hastanesinin ilçeye kazandırılmasında Belediye Başkanı Çetin'in büyük emeği olduğunu belirterek, 6 Kasım'da hastanenin geçici kabulünün yapılacağı müjdesini verdi. Esnaftan çok fazla soru gelmemesi üzerine Kaymakam Kara, "Sayın Başkanımıza ve belediye teşkilatına teşekkür ediyorum. Fazla soru ve sorun olmaması bizleri memnun ediyor. Toplantıya katılan herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

PURESDER Başkanı Kamil Karakuş da ilçede 3 bin 500 esnafın bulunduğunu belirterek, düzenli aralıklarla bu toplantıları devam ettireceklerini açıkladı. Programın sonunda Pursaklar Zabıta Müdürü Ali Aytaşgın başkanlığında oluşturulan komisyonun değerlendirmelerine göre 'Ayın Esnafları' belirlenip belge verildi. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Başkan Çetin Esnaf ile İstişare Toplantısına Katıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement