"Batı Trakya Denince Akla İlk Bursa Geliyor" - Son Dakika
Güncel

"Batı Trakya Denince Akla İlk Bursa Geliyor"

"Batı Trakya Denince Akla İlk Bursa Geliyor"

Bursa'daki temasları kapsamında ilk önce BTTDD Bursa Şubesi'ni de ziyaret eden Gümülcineli heyet Şube Başkanı Şükrü Köse tarafından ağırlandı.

01.12.2016 15:55

Türkiye Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı'nın eşi Hülya Akıncı ile Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi (BAKEŞ) ve Batı Trakya Kadın Platformu üyesi kadınlardan oluşan heyet, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi ziyaretinde Şube Başkanı Şükrü Köse tarafından ağırlandı.

Batı Trakya heyetini Bursa'da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirten Köse,"Bursa ziyaretiniz ile çok isabetli bir seçim yapıldığını çünkü Bursa bir göç şehri ve aynı zamanda bir balkan şehridir.Bizler STK.ları olarak da O gönül coğrafyasında bulunan kardeşlerimiz ve kuruluşlarla şehrimiz arasında köprü olmaya çalışıyoruz"dedi.

Köse, "Orada görev yapmak daha zor"

Dernek faaliyetlerini de kısaca anlattıktan sonra,Batı Trakya'da görev yapmanın ne kadar zor olduğuna da dikkat çeken Köse, "Sizin göreviniz bizim çalışmalarımızdan çok daha zor.Batı Trakya'daki kardeşlerimiz için yaptığınız hizmetlerden dolayı sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Milletimize mihmandarlık yapmak onların dert ve sıkıntılarıyla meşgul olmak ve çözüm üretmek için, yaptığınız gayet ve çalışmalarınızdan ötürü hepinizden Allah razı olsun" diye konuştu.

Hayrullah, "Batı Trakya'nın yarısı Bursa'da"

Ziyarette konuşan ve Bursa'yı kendi evi gibi gördüğünü söyleyen BAKEŞ Genel Müdürü Pervin Hayrullah, 1999 yılına kadar öğrencilik yıllarının bütün tatillerini istisnasız Bursa'da geçirdiğini söyledi. Hayrullah, "Benim çocukluğum Duaçınarı'nda geçti. Onun için benim için çok özel bir şehir Bursa. Burada bulunmaktan hüzünlü olmama rağmen gerçekten çok mutluyum. Daha sık, daha yakından görüşelim ve geleceğimiz için planlarda birlikte olalım" diye konuştu.

"Batı Trakya'nın yarısı Bursa'da" diyen Pervin Hayrullah, "Türkiye göç edenlerin yarısı Bursa'da. İzmir'de var, İstanbul'da var, farklı illerde var ama Bursa denince akla Batı Trakya geliyor. Balkanların diğer bölgeleri de var ama öncelikle Batı Trakya" ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine başkonsolosu eşleri Sayın Hülya Akıncı da; gerçekleşen bu gezide Batı Trakyalı kadın yöneticilerimiz ile 27 biçki-dikiş ve nakış kursu öğretmenimizden oluşan yaklaşık 40 kişilik bu heyetin Bursa'da ağırlanmasından dolayı başta Batı Trakya Türkleri dayanışma derneği Bursa Şube başkanımız Sayın Şükrü Köse'ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Bu yıl aynı zamanda derneğimizin 70. Yılı. Bu vesileyle kuruluş yılınızı da kutluyorum.

Akıncı,"bu ziyaret kapsamında Bursa'nın tarihi-kültürel mekanları , BUSMEK el sanatları atölyeleri de gezilerek Batı Trakya'daki meslek edindirme öğretmenlerimize ve kurslarımızın geleceğine ayrı bir vizyon katacaktır.Yaptığı başarılı çalışmaları için Bursa Şubemiz başkanına ve yöneticilerine teşekkür eder bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum"dedi.

Ziyaret karşılıklı hediyeleşmelerle son buldu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Batı Trakya Denince Akla İlk Bursa Geliyor' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement