Bedri Baykam'ın Son 4-D'leri İstanbul'da - Son Dakika
Güncel

Bedri Baykam'ın Son 4-D'leri İstanbul'da

Bedri Baykam\'ın Son 4-D\'leri İstanbul\'da

Bedri Baykam'ın Son Bir Yılda İstanbul Dışında Monaco, Berkeley, Berlin ve Londra'da Sergilenen 4-D Yapıtlarının, En Yeni Örnekleri İstanbul'da 13 Ocak – 28 Şubat 2010 Tarihleri Arasında, Piramid Sanat'ta İzlenebilecek.

15.01.2010 14:46
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sergilendiği her ülkede büyük ilgi gören 4-D'ler hakkında California'da yaşayan, Mauritius'lu yazar, şair ve fotoğrafçı Mamade Kadreebux şunları söylüyor: "Yeni bir sayfa: Bedri'nin sanatı geri dönülmez şekilde sanata bakış tarzımızı, yaşama bakış tarzımızı, dünyayı algılayış tarzımızı değiştiriyor. Yani ressam, şair, filozof, sanatında öyle bir noktaya ulaşmış ki, bundan böyle sanata hiçbir şekilde yıllardır bakmaya alıştığımız şekilde bakamayacağız."

Baykam, son 4-D yapıtlarında gerek kendi otobiyografisi, gerekse sanat tarihi üzerinde, zaman üzerinden yaşadığı gelgitlerle 4. boyutta gerçeküstü göndermelerle sanatın yüz yılına uzanan geçmişini adeta yeniden inşa ediyor. Jackson Pollock'tan Salvador Dali'ye, Marcel Duchamp'tan, Leonardo Da Vinci'ye, Van Gogh'tan Joseph Beuys'e kadar, sanat tarihinin birçok ölümsüz ismi, bu yapıtlarda adeta canlanarak aramıza dönüş yapıyor.

Son 1 yılda, California (Alphonse Berber Gallery), Berlin (Akademie der Künste), Londra ve Paris'te (Opera Gallery) çeşitli müze ve galerilerde sergilenen 4-D eserler, ilk çıktıkları 2007 yılından bu yana tüm sanat dünyasının ilgi odağı haline geldi ve birçok koleksiyona dahil oldu.

Baykam'ın 4-D'leri, 2010 yılında da İstanbul dışında, Paris ve Los Angeles'ta sergilenecek.

"Zaman Köprüleri" isimli sergi 28 Şubat 2010 Pazar gününe kadar Piramid Sanat'ta izlenebilecek.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Bedri Baykam'ın Son 4-D'leri İstanbul'da - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Bursa'da kız meselesi nedeniyle çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı
    03:50 Bursa'da kız meselesi nedeniyle çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı

    Bursa'da bir eğlence mekanında çıkan silahlı kavgada seken kurşun bir müşteriye isabet etti. Kavgaya karışan kişilerden biri bıçakla yaralanırken, diğer kişi ise gözaltına alındı. Yaralananların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

  • İran'ın İHA ve füzeleri Yüksekova üzerinde görülmeye başladı
    03:20 İran'ın İHA ve füzeleri Yüksekova üzerinde görülmeye başladı

    İran'ın İsrail'e yönelik başlattığı İHA ve füze saldırıları, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi ve Esendere Beldesi üzerinden geçerken kaydedildi. İsrail Savunma Kuvvetleri Sözcüsü, İran'dan fırlatılan insansız hava araçlarının İsrail'e doğru ilerlediğini açıkladı. İHA saldırıları, Yüksekova İlçesi ve Esendere Beldesi semalarında yoğunlaşırken, vatandaşlar tarafından kaydedildi.


Advertisement