Belçika'dan İran Açıklaması - Son Dakika
Güncel

Belçika'dan İran Açıklaması

Belçika\'dan İran Açıklaması

Belçika Dışişleri Bakanı Didier Reynders, "Şirketler İran'la ticarete devam edip etmemeye kendileri karar vermeli" dedi.

05.11.2018 23:41
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Belçika Dışişleri Bakanı Didier Reynders, "Şirketler İran'la ticarete devam edip etmemeye kendileri karar vermeli" dedi. ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarının ikinci aşamasının bugün devreye girmesinin ardından dünyadan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Belçika'nın Reform Hareket Partili Dışişleri Bakanı Didier Reynders, konuya ilişkin açıklamasında İran'a karşı yeni ABD yaptırımlarından üzüntü duyduğunu söyledi. Reynders, "Belçikalı şirketler İran'la ticarete devam edip etmemeye kendileri karar vermeli. Hiçbir şirkete İran'la çalışıp veya çalışmamaları konusunda baskımız olmayacak. İran'la çalışmak isteyen şirketlere elbette hükümet olarak destek vereceğiz" dedi.

"Nükleer anlaşmanın doğru bir şekilde uygulanmasını sağlamak için Avrupa Birliği ile birlikte çalışmaya devam ediyoruz" diyen Reynders, "ABD Başkanı Donald Trump bu anlaşmayı daha erkene çekmeye karar verdi. Birçok büyük şirket, ABD'yle yaptıkları işlerin sonuçlarından korktukları için İran'la çalışmayacaklarını belirtti. Ama biz hükümet olarak İran'la çalışmak isteyen şirketlere destek vereceğiz" şeklinde konuştu.

(Halil Uygun/İHA)

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Belçika'dan İran Açıklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement