Bilecik Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika - Son Dakika
Güncel

Bilecik Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika

Bilecik Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika

Türkiye, 31 Kasım yerel seçim sonuçlarına kilitlendi. Ağrı yerel seçim sonuçlarına göre hangi aday ne kadar oy aldı? Ağrı yerel seçim sonuçları, açılan sandık sayıları ve Ağrı adaylarının aldıkları oy oranları netlik kazandı. İşte, Ağrı ilçelerinin detaylı seçim sonuçları...

01.04.2019 10:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye'nin gözü kulağı 31 Mart yerel seçim sonuçlarında. Bugün Ağrı için sandığa giden vatandaşlar, Ağrı Belediye Başkanı'nı belirlemek için oy kullandılar. Şimdi ise yerel seçim sonuçları merakla bekleniyor. Son yerel seçimde vatandaşların tercihi BDP'den yana olmuştu. Peki, Ağrı seçim sonuçlarına göre hangi aday ne kadar oy aldı? Ağrı 'da kim önde? Ağrı seçim sonuçları, yerel seçim sonuçları, adayların oy durumlarını merak ediyorsanız işte detaylar…

AĞRI 2019 YEREL SEÇİM SONUÇLARI

31 Mart yerel seçiminde Ağrı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den Savcı Sayan Cumhur İttifakı kapsamında, yarışırken, CHP'den Ahmet Meriç, İYİ Parti'den Taner Söylemez seçime katıldı. DSP adına Tekin Oruç,Saadet Partisi adına Mehmet Erat, TKP adına Hetem Ayaz ve HDP adına Abdurrahman Doğar Ağrı Belediye Başkanlığı için aday olmuşlardı. Ağrı'daki toplam 194 sandık açıldı ve Anadolu Ajansından alınan kesin olmayan verilere göre:

Savcı Sayan - AK Parti - 25.902 OY - %55,73

Abdurrahman Doğar - HDP - 17.192 OY - %36,99

Taner Söylemez - İyi Parti - 1.209 OY - %2,60

Mehmet Erat - Saadet Partisi - 884 OY - %1,90

Ahmet Meriç - CHP - 878 OY - %1,89 oy oranlarıyla AK Parti adayı Savcı Sayan sandıktan birinci çıktı.

AĞRI 2014 YEREL SEÇİM SONUÇLARI

2014 yerel seçim sonuçlarına bakıldığı zaman Ağrı 'da seçmenlerin tercihlerinin şu şekilde şekillendiğini görüyoruz:

Ağrı 'da 2014'deki yerel seçimlerde BDP adına Sırrı Sakık, AK Parti adına Hasan Arslan, SP adına Süleyman Erim, BTP adına Necati Çelik aday olmuştu. Seçim sonuçlarına göre BDP % 51,22 oy oranı ile Ağrı Belediye Başkanlığı'nı kazandı. AKP ise % 44,99 oy oranı ile ikinci sırada yer aldı. SP adayı Süleyman Erim % 2,05 oy oranı ile 3, BTP'den Necati Çelik % 0,62 oy oranı ile 4. sırada yer aldı.

AĞRI İLİ İLÇELERE GÖRE YEREL SEÇİM SONUÇLARI

Ağrı belediyesine bağlı tüm ilçelerin 31 Mart yerel seçimlerdeki sondakika, güncel durumlarını öğrenmek istiyorsanız sayfamızı ziyaret edin.

Son Dakika Güncel Bilecik Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement