Bilge Şehir Karikatür Yarışması'nda Kazananlar Belli Oldu - Son Dakika
Güncel

Bilge Şehir Karikatür Yarışması'nda Kazananlar Belli Oldu

Bilge Şehir Karikatür Yarışması\'nda Kazananlar Belli Oldu

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen 'Kitap ve Medeniyet' konulu 1. Uluslararası Bilge Şehir Karikatür Yarışması'nda kazanan eserler belli oldu.

03.05.2017 12:28

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen 'Kitap ve Medeniyet' konulu 1. Uluslararası Bilge Şehir Karikatür Yarışması'nda kazanan eserler belli oldu. Yarışmada birinciliği Aşkın Ayrancıoğlu, ikinciliği Ukrayna'dan Olena Tsuranova, üçüncülüğü ise Nurullah Şimşek kazandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen 'Kitap ve Medeniyet' konulu 1. Uluslararası Bilge Şehir Karikatür Yarışması'na 58 ülkeden 493 karikatürist 1218 eserle başvurdu. Yarışmada profesyonel kategoride birinciliğe Aşkın Ayrancıoğlu'nun eseri layık görüldü. İkinciliği Ukrayna'dan Olena Tsuranova, üçüncülüğü ise Nurullah Şimşek elde etti. Kocaeli'den yarışmaya başvuran 18 yaş altındaki gençlerden Emirhan Kansu, Seren Suyabatmaz, Metehan Erbil, Berhan Cebe ve Ayşenur Palabıyık başarı ödülü almaya hak kazandı. Yarışmada teşvik ödülünü Kocaeli'den Hasan Gümüş elde etti. Jüri özel ödülünü ise Silivri Cezaevi'nden yarışmaya katılan İsmail Çelebi kazandı. Yarışmada birinci olan eser sahibine 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye 5 bin TL, teşvik ödülü olarak 2 bin 500 TL, Kocaeli'nden başvuran gençlere bin 500'er TL başarı ödülü verilecek. Kazananlara ödülleri 13 Mayıs'ta düzenlenecek 9. Kocaeli Kitap Fuarı'ndaki törende verilecek.

- Kocaeli

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bilge Şehir Karikatür Yarışması'nda Kazananlar Belli Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement