Bodrum'da Köpeklerin Zehirlenmesine Tepki - Son Dakika
Güncel

Bodrum'da Köpeklerin Zehirlenmesine Tepki

Bodrum\'da Köpeklerin Zehirlenmesine Tepki

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, son bir haftada zehirlenerek telef edilen 10 köpek için tatilciler aşırı sıcaklara rağmen eylem yaptı.

22.07.2014 17:37  Güncelleme: 09:28

Plajdan çıkarak mayo ve bikinileriyle eyleme koşan tatilciler, sokak hayvanlarının zehirlenmesine tepki gösterdi.

Ortakent-Yahşi Mahallesi'ndeki 650 konutun bulunduğu Ban Evler Sitesi ve civarında bir hafta içinde 10 köpeğin zehirlenerek telef edilmesi ve ölümlerin devam etmesine isyan eden yaklaşık 200 tatilci, ellerinde pankartlarla Ortakent- Bodrum yolunda eylem yaptı.

Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu, ünlü 'kemancı' şarkısının söz yazarı Mehmet Yüzüak, Türk Sanat Müziği sanatçısı Erhan Tunay'ın da destek verdiği eyleme aralarında çocuklarında bulunduğu 200 tatilci katıldı. Ellerinde 'Masumları Koru', 'Çakır, Fatma, Gül, Endie- Sizleri Çok Seviyoruz Çok Özledik', 'Katilim İnsan', 'Beni Köpekler Asla Isırmaz Sadece İnsanlar Isırır' yazılı dövizler taşıyarak "Katiller Bulunsun, Hesap Sorulsun", "Bodrum'a Yakışmıyor", "Kıymayın Canlara" ve "Hayvanlara Özgürlük" sloganları atıldı. Alkış ve ıslıklarla, köpek ölümleri protesto edildi.

ZEHİRLEYENLER BULUNSUN ÇAĞRISI

Yanında köpeğiyle eyleme katılan Mehmet Yüzüak, hayvanseverler adına basın açıklamasını yaptı. Köpekleri zehirleyenlerin bulunmasını isteyen Yüzüak, "Bodrum'un medeni bir yer olduğunu düşünüyorduk. Ancak son haftalarda yaşananlar bunun böyle olmadığını gösterdi. Ünlü sanatçımız Nigar Ulueren'in 15 yıldır gözü gibi baktığı sokak hayvanlarının burada hiç kimseye bir zararı yoktu. Bodrum sokakları mezbahaya döndü. Bunu yapanların yarın bir başka canlıyı zehirlemeyeceğinin hiçbir garantisi yok. Biz hayvan severler bugüne kadar yaptığımız suç duyuruları sonuçlanır sandık. Sabırla bekledik ancak hiçbir sonuç alınmadığını ve katliamların devam ettiğini gördük. Köpeklere acımasızca yapılan saldırılar sona erene kadar sesimizi onlar için yükseltmeye devam edeceğiz" dedi.

Belediye ile sokak hayvanlarının kısırlaştırılması ve 600 hayvanın bakımı için ortak çalışma yaptıklarını belirten Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu, "Zehirlemelerin dozu gittikçe artıyor. Sokaklara atılan zehirlerin dışında sitelere girerek evlerin bahçelerindeki köpekleri dahi zehirlemeye başladılar. Belediye ile ortak yaptığımız çalışmalarla bu hayvanlara sahip çıkarken onlarca hayvanın zehirlenerek katledilmesi tatilcileri de isyan ettirdi. Bu manzaralar gerçekten turizmin başkenti Bodrum'a yakışmıyor. Güvenlik güçlerinden acil olarak önlem almalarını istiyoruz" dedi.

Açıklamaların ardından grup, sessizce dağıldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bodrum'da Köpeklerin Zehirlenmesine Tepki - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement