Burdur'da 27 Yeni Eğitimli Girişimci İş Hayatına Hazır - Son Dakika
Güncel

Burdur'da 27 Yeni Eğitimli Girişimci İş Hayatına Hazır

Burdur\'da 27 Yeni Eğitimli Girişimci İş Hayatına Hazır

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı işbirliğinde Burdur'da 13. kez gerçekleştirilen uygulamalı girişimcilik eğitimi tamamlandı.

22.07.2013 15:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Toplam 70 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan 27 girişimci adayına katılım belgeleri törenle verilirken, yerelde kalkınmayı sağlayan BAKA ve KOSGEB gibi kurumların sürdürdüğü faaliyetler, neler yaptıkları konusunda bilgi sahibi olmalarının önemine dikkat çekildi.

BAKA'nın KOSGEB ile birlikte girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, istihdamın artırılması ve yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi, sürdürülebilir işletmeler kurulabilmesi amacıyla başladığı uygulamalı girişimcilik eğitim programları sürüyor. Merkez ve ilçelerde Antalya'da 11, Isparta'da 6, Burdur'da 12 uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan BAKA'nın Burdur'daki son eğitimine katılan ve başarıyla bitiren 27 girişimci adayı ile BAKA Genel Sekreteri Tuncay ENGİN, KOSGEB Burdur Hizmet Merkezi Müdürü Hamza Alper DOĞRU, BAKA Burdur YDO Koordinatörü Mehmet CANDAN ile BAKA ve KOSGEB uzmanları biraraya geldi.

Eğitime katılan çoğunlukla mermer mozaik, hediyelik eşya ile mobilya üretimi ve gıda ile hizmet sektöründe faaliyet sürdürmeyi planlayan girişimci adaylarına katılım belgeleri, KOSGEB Burdur Hizmet Merkezi'ndeki törende verildi. Girişimci adaylarına, BAKA Genel Sekreteri Tuncay ENGİN ile KOSGEB Müdürü Hamza Alper DOĞRU, sürdürülebilir yerel kalkınmada BAKA'nın rolü, BAKA ve KOSGEB'in verdiği destekler, kuruluş amaçları ile çalışmaları, başarılı bir iş hayatı için nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlattı. Uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan kursiyerlere başarı belgelerini, Genel Sekreter Tuncay ENGİN, KOSGEB Müdür Hamza Alper DOĞRU, BAKA Burdur YDO Koordinatörü Mehmet CANDAN, BAKA ve KOSGEB uzmanları ile eğitimi veren MAKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Hüseyin DALĞAR verdi.

BAKA'nın Burdur'da açtığı 12 uygulamalı girişimcilik eğitimini bitirenler 37 yeni işyeri açarken, 70 saatlik 13 eğitimi başarıyla tamamlayan ve iş planı KOSGEB kurulunca kabul gören yeni girişimciler, KOSGEB'den destek alabilecek. Yeni girişimciler, KOSGEB'in 3 bin lira işletme kuruluş desteği, 15 bin lira kuruluş dönemi makine, teçhizat ve ofis donanım desteğinden, ayrıca 12 bin lira işletme giderleri desteği ile birlikte toplam 30 bin lira karşılıksız destek alabiliyorlar. Girişimciler, talep etmeleri halinde ayrıca 70 bin liraya kadar ilk iki yıl ödemesiz 4 yıl vadeli krediden de yararlanabilecek.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Burdur'da 27 Yeni Eğitimli Girişimci İş Hayatına Hazır - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Başarısı karşılıksız kalmadı! Semih Kılıçsoy A Milli Takım'a hayırlı olsun
  13:16 Başarısı karşılıksız kalmadı! Semih Kılıçsoy A Milli Takım'a hayırlı olsun

  Beşiktaş'ın yıldızı Semih Kılıçsoy'un performansı, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella'nın dikkatini çekti. Montella, Semih'i gelecek ay Macaristan ve Avusturya ile oynanacak hazırlık maçlarında kadroya alacak.

 • Kurtlar Vadisi Dizisi Yeni Bölümleriyle Exxen'de Yayınlanacak İddiası
  13:08 Kurtlar Vadisi Dizisi Yeni Bölümleriyle Exxen'de Yayınlanacak İddiası

  Necati Şaşmaz, Oktay Kaynarca ve Gürkan Uygun gibi usta oyuncuların kadrosunda yer aldığı Kurtlar Vadisi dizisinin yeni bölümleriyle Exxen'de yayınlanacağı iddia edildi. Yapım şirketi ise iddiaları yalanladı ve konuyla ilgili resmi açıklama yapılana kadar haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

 • Meral Akşener'den hükümete çağrı: Emekliye seyyanen 11 bin lira zam yapın
  13:02 Meral Akşener'den hükümete çağrı: Emekliye seyyanen 11 bin lira zam yapın

  Milyonlarca emekli bayram ikramiyelerine yapılacak zamma odaklanırken partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Mayıs ayında söylediğiniz sözü tutun, seyyanen 11 bin lira zam yapın. Hem en düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesini çıkarmış olursunuz hem de emekli maaşları arasındaki farkı adil şekilde korumuş olursunuz. Bu önerimizi yaptınız yaptınız, yapmazsanız sandıkta en büyük tokadı emeklilerimizden yiyeceksiniz" dedi.

 • Bakan Özhaseki'ye kameralar önünde açıkça soruldu: İliç'e neden günler sonra geldiniz?
  12:29 Bakan Özhaseki'ye kameralar önünde açıkça soruldu: İliç'e neden günler sonra geldiniz?

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, günler sonra maden faciasının yaşandığı İliç'e giderek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Soru-cevap kısmında Bakan Özhaseki'ye "İliç'e neden günler sonra geldiniz?" sorusu da yöneltildi. Özhaseki bu soruya, "1 ay kadar önce 8 saat süren bir operasyon geçirdim. Olayın olduğu gün 2 saatlik bir operasyon daha geçirdim. Gelmeme nedenim özel sağlık sorunlarım. Özür dilemem gerekirse bütün kamuoyundan özür dilerim" yanıtını verdi.

 • Bakan Yerlikaya: Maden sahasında güvenli çalışma imkanı sağlanıncaya kadar arama faaliyetlerine ara verildi
  12:13 Bakan Yerlikaya: Maden sahasında güvenli çalışma imkanı sağlanıncaya kadar arama faaliyetlerine ara verildi

  Türkiye, Erzincan'da toprak altında kalan 9 işçiden gelecek habere kilitlenmiş durumda. Arama çalışmalarına ilişkin açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Yerlikaya, "Kaymaya vesile olan yerdeki stabilite hiçbir şekilde durmadı. Arama işini yapan arkadaşlarımızın güvenliğini önceliyoruz, onun için çalışmalara ara veriyoruz" dedi.

 • 'Doktor' olduğunu söyleyip, 84 yaşındaki felçli kadına cinsel saldırıda bulunan sanık tahliye istedi
  12:13 'Doktor' olduğunu söyleyip, 84 yaşındaki felçli kadına cinsel saldırıda bulunan sanık tahliye istedi

  Bursa'da, kendisini 'doktor' olarak tanıtıp, "Seni muayene etmeye geldim" diyen Serkan Tutkun (23), zorla girdiği evde, N.T. (84) isimli felçli kadına tokat atıp, cinsel saldırıda bulundu.

 • Pompalı tüfekle 4 kişiyi öldüren sanığa 4 kez müebbet
  11:41 Pompalı tüfekle 4 kişiyi öldüren sanığa 4 kez müebbet

  Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesinde dünürünün 3 çocuğunu ve dünürünün damadını pompalı tüfekle öldüren 71 yaşındaki Hayrettin Tekeli, 4 kez ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

 • Arnavutluk'ta Hükümet binasına saldırı düzenlendi
  11:40 Arnavutluk'ta Hükümet binasına saldırı düzenlendi

  Arnavutluk'ta eski Başbakan ve ana muhalefetteki Demokratik Parti lideri Sali Berisha'nın ev hapsine karşı protesto gösterileri düzenlendi. Muhalefet destekçileri, başkent Tiran'da bulunan hükümet binasına molotof kokteyli ve taşlarla saldırdı. Göstericiler, hükümet yetkililerini organize suç ve yolsuzlukla suçladı. Berisha, video konferans yöntemiyle göstericilere seslenerek hükümetin diktatörlük istediğini belirtti. Berisha, yolsuzluk suçlamalarını reddederken, Demokratik Parti ise Başbakan Rama'yı adam kayırma ve yolsuzlukla suçlayarak gençlerin göç etmesine neden olduğunu savundu.


Advertisement