C Üyesi Gönen Erken Saatte Toprağa Verildi - Son Dakika
Güncel

C Üyesi Gönen Erken Saatte Toprağa Verildi

C Üyesi Gönen Erken Saatte Toprağa Verildi

restorana bomba koyulması olaylarının failleri olarak aranırken Sultangazi'nde polisle girdiği çatışmada yaralandıktan sonra hastanede ölen DHKPC üyesi Hasan Selim Gönen, İzmit'te bu sabah polis gözetiminde toprağa verildi.

22.07.2012 15:12

İstanbul Gaziosmanpaşa'da polis memuru Zekeriya Yurdakul'un şehit edilmesi ve Fatih'te bir

restorana bomba koyulması olaylarının failleri olarak aranırken Sultangazi'nde polisle girdiği çatışmada yaralandıktan sonra hastanede ölen DHKPC üyesi Hasan Selim Gönen, İzmit'te bu sabah polis gözetiminde toprağa verildi. Cenaze töreni yapmak için İstanbul'dan 2 otobüsle gelen grup, definin tamamlandığını öğrenince polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı mezarlıkta anma töreni yaptı.

Sultangazi'de 3 gün önce Hasan Selim Gönen ve Sultan Işıklı ile birlikte polisin 'Dur' ihtarına uymayarak ateş açan yasa dışı DHPKPC üyesi Hasan Selim Gönen, tedaviye alındığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün sabaha karşı öldü. Hasan Selim Gönen'in cenazesi, İzmit'te oturan ailesine teslim edildi. Bazı gruplar, Hasan Selim Gönen'in cenazesinin bugün öğlen İzmit Cedit Mahallesi'ndeki Bahtiyar Camii'nde kılınacak namaz ardından toprağa verileceği bilgisini alarak cenazede buluşmak üzere internet sitelerinden haberleşti.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri olaylar çıkabileceğini düşünerek Gönen Ailesi ile görüşüp cenazeyi sabah çok erken saatlerde güvenlik önlemleri arasında toprağa verdirdi. Görevliler tarafından yapılan defin sırasında Hasan Selim Gönen'in ailesinden sadece amcası hazır bulundu.

İstanbul'dan otobüslerle İzmit'e gelen gruplar ise cenazenin toprağa verildiğini öğrenince Kent Mezarlığı'na giderek burada toplandı. Çeşitli sloganlar atan ve Hasan Selim Gönen'in fotoğraflarının bulunduğu pankartlar taşıyan grup burada saygı duruşunda bulundu. Polisin sıkı güvenlik önlemi aldığı mezarlıkta bir süre kalan grup, daha sonra ayrıldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel C Üyesi Gönen Erken Saatte Toprağa Verildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement