Çocuk Edebiyatı İstanbul'u Keşfediyor - Son Dakika
Güncel

Çocuk Edebiyatı İstanbul'u Keşfediyor

Çocuk Edebiyatı İstanbul\'u Keşfediyor

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü'nde Arka Oda Toplantıları İstanbul Edebiyatı'yla devam ediyor.

05.04.2013 10:44

Haydar Ergülen

Çocuk Edebiyatı İstanbul'u Keşfediyor

11 Nisan Perşembe, 18:30

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü'nün İstanbul araştırmalarına farklı bir boyut kazandırmak amacıyla düzenlediği, Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerine odaklanan Arka Oda Toplantıları, "İstanbul Edebiyatı" dizisiyle devam ediyor. Haydar Ergülen'in yönetimindeki dizinin bu toplantısının konusu: Çocuk Edebiyatı İstanbul'u Keşfediyor.

Yayın endüstrisinin büyümesi ve gelişmesinden en büyük payı edebiyat alıyor. Bu sevindirici gelişmenin daha da sevindirici yanı ise, çocuk ve gençlik edebiyatının, edebiyatın içindeki payını artırmış olması. Çeviri yapıtların yanı sıra yeni yazarlar ve tanınmış yazarların da çocuk ve gençlik kitapları ilgiyle karşılanıyor.

Bu kitapların önemli bir bölümü içinde İstanbul geçen kitaplar. İstanbul'u, kimi semtlerini, tarihini, tarihi yapılarını, anıtlarını, efsanelerini, kahramanlarını, insanlarını, sokak hayvanlarını, kuşlarını, denizini, özellikle de İstanbul'un fethini konu edinen masallar, öyküler, bilimkurgu yapıtları, romanlar, kılavular ve bilgilendirici kitaplar.

11 Nisan 2013 Perşembe günü saat 18:30'da İstanbul Araştırmaları Enstitisü'nde gerçekeleşecek toplantıda Haydar Ergülen bu defa çocukların ve gençlerin, edebiyatın kılavuzluğunda İstanbul'u nasıl keşfettikleri ve keşfedebilecekleri üzerinde duruyor. Acaba çocukların İstanbulu'ndan büyüklerin İstanbulu neler öğrenebilir

www.iae.org.tr

facebook.com/IstanbulArastirmalariEnstitusu

Arka Oda Toplantısı

11 Nisan 2013 Perşembe, 18:30

Etkinlik Ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Çocuk Edebiyatı İstanbul'u Keşfediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement