Darbeci Hainler Şehitlerin Fotoğraflarını Çekmiş! - Son Dakika
Güncel

Darbeci Hainler Şehitlerin Fotoğraflarını Çekmiş!

Darbeci Albay Mustafa Çiçek'in 15 Temmuz darbe girişimi gecesi şehit olan askerlerin fotoğraflarını çektiği ortaya çıktı. 'Hainleri öldürdük' diye yayımlayacaklardı.

17.03.2017 10:27
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Darbe girişiminde Genelkurmay Başkanlığı'nda yaşanan olaylarla ilgili hazırlanan çatı iddianamesine giren görüntüler, ilginç ayrıntıları gün yüzüne çıkardı. Güvenlik kamerası görüntülerine göre 11-23 Temmuz 2016 tarihleri arasında izinli olmasına rağmen kalkışma başladıktan sonra Karargah'a dönen dönemin Genelkurmay Dış İlişkiler Doğu Asya Şube Müdürü Kurmay Albay Mustafa çiçek, fotoğraf makinesiyle kanlar içinde yerde yatan sivilleri tek tek fotoğrafladı. Tam teçhizatlı ve silahlı Topçu Kurmay Albay Erdoğan Kurt'un eşlik ettiği Çiçek'in 15 Temmuz gecesinden başlayarak darbenin başarısız olduğunun anlaşıldığı gündüz saatlerine kadar Genelkurmay'ın muhtelif bölgelerini dolaşarak darbe girişimi faaliyetlerini kayıt altına aldığı, kalkışmayı engellemek için Karargah binasına girmeye çalışırken kurşun yağmuruna tutularak şehit edilen ve yaralanan sivil Vatandaşların fotoğraflarını çektiği anlaşıldı.

CUNTANIN FOTOĞRAFÇISI

'Cuntanın fotoğrafçısı' Çiçek'in darbe gecesi Çankırı'daki bir askeri birliği ve Şereflikoçhisar'daki Kara Kuvvetleri Komutanlığı Tatbikat Merkezi'ni arayarak Kurmay Albay İbrahim Düger'den takviye mühimmat istediği bilgisi de iddianameye girdi. İddianamede ayrıca Çiçek'in, FETÖ tarafından 'mahrem hizmetler' olarak adlandırılan askeri personel sorumlusu üç şahıs ile iltisaklı olduğu ve kardeşi Yakup Çiçek adına kayıtlı hat üzerinden ByLock kullandığı aktarıldı. Çiçek'in iddianamedeki ifadesinde ise gerçekleri gizlediği anlaşılıyor. Darbenin olduğunu dışarıda kızının telefon etmesiyle öğrendiğini iddia eden Çiçek, askeri personelin acilen kendi görev yerine gitmesi gerektiğine dair haberler çıkması üzerine Genelkurmay'a geldiğini savundu. Merdivenlerden çıkarken yüzü maskeli ve donanımlı askerleri gördüğünü anlatan Çiçek "Elimde kimliğimle burada çalıştığımı söyledim. Onlar da 'çabuk çık, odana gir' deyince koşa koşa odama girip televizyonu açtım. İki sefer kapım çalındı ama açmadım. Sabaha kadar bekledim. Sabah saat 08:00-08:30 gibi ortam durulunca dışarı doğru baktım. Koridorda Fatih Ünver yüzbaşıyı gördüm. O da kendisini odaya kilitlemişti. Önce bir kafeteryaya, daha sonra MSB'nin nizamiyesinden kaçarak gittik" ifadelerini kullandı.

'HAİNLERİ ÖLDÜRDÜK' DİYE YAYINLAYACAKLARDI

16 Temmuz'da darbenin akamete uğradığını anlayınca saat 11.47'de elindeki siyah çantayla sivil kıyafetli olarak nizamiye kapısından kaçan Kurmay Albay Mustafa Çiçek'in, yerde yatan sivil insanları ne maksatla görüntüleyip kaydettiği merak konusu oldu. FETÖ mağduru emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, Çiçek'in Genelkurmay'da vurulan sivillerin fotoğraflarını darbenin başarılı olması halinde "hainlerin etkisiz hale getirildiği" şeklinde servis edilmek maksadıyla çektiğini söyledi. Üçok, şöyle konuştu: "O yerde yatan çocuk, 'hain öldürüldü' olacaktı. 'İşte bak bizimle çatışan hainin sonu. Vatan haini' diye gazetelerde, televizyonlarda yayınlayacaklardı. 16 Temmuz sonrasının hazırlığıydı. Biz nasıl sağdan soldan bulduğumuz resimleri, kamera görüntülerini veriyoruz, onlar böyle belgesel tadında yapacaklardı. 'Ülkeyi kurtaran kahramanların nasıl çatıştıklarını, alçak teröristlerin böyle etkisiz hale getirildiği' anlatılacaktı. 'Sivillerin Karagah'ta işi ne? Bunlar sivil işbirlikçiler, hainler' denilecekti. 'İşte kahramanlar çatışırken' gibi servis edeceklerdi."(Kaynak: Karar)

Darbeci Hainler Şehitlerin Fotoğraflarını Çekmiş!
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel Darbeci Hainler Şehitlerin Fotoğraflarını Çekmiş! - Son Dakika

 • Alanya'da Yamaç Paraşütü Yarışması Başladı
  20:03 Alanya'da Yamaç Paraşütü Yarışması Başladı

  Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen Türkiye Yamaç Paraşütü Akdeniz Bölgesi Hedef Yarışması, 380 metrelik Hıdırellez mevkisinden atlayışlarla başladı. Alanya Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonda 61 sporcu mücadele ediyor. Yarışmanın sonunda 10 sporcu Eskişehir'de yapılacak Türkiye şampiyonasına katılacak.

 • Trabzon'da 3. Tiyatro Festivali Başladı
  19:58 Trabzon'da 3. Tiyatro Festivali Başladı

  Trabzon Tiyatrolar Birliği tarafından düzenlenen 3. Tiyatro Festivali, 13 oyunun sahneleneceği bir etkinlikle başladı. Festivalin açılış törenine CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve diğer önemli isimler katıldı. Festivalin üçüncüsü, önceki yıllara göre daha geniş bir katılımla gerçekleşiyor ve 2 Mayıs'ta sona erecek.

 • Samsunspor, Adana Demirspor'u 1-0 mağlup etti
  19:57 Samsunspor, Adana Demirspor'u 1-0 mağlup etti

  Trendyol Süper Lig'in 33. haftasında Samsunspor ile Adana Demirspor arasındaki mücadelede ilk yarıyı Adana Demirspor 1-0 önde tamamladı. Maçta tek golü atan Mendoza oldu.

 • Ümit Özdağ: Türkiye'nin menfaatlerinin aleyhinde bir gelişme olarak görüyoruz
  19:57 Ümit Özdağ: Türkiye'nin menfaatlerinin aleyhinde bir gelişme olarak görüyoruz

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, hükümetin Dünya Bankası ile temaslarını değerlendirerek Türkiye'nin menfaatlerinin aleyhinde bir gelişme olarak gördüklerini belirtti. Özdağ, İzmir Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluştu ve kitaplarını imzalayıp sohbet etti. Ayrıca, Dünya Bankası ile yapılan anlaşmada sığınmacı istihdamının yüzde 50'ye kadar çıkmasının Türkiye'ye yönelik büyük bir komplo olduğunu ifade etti.

 • Amasra'da Fırtına Turistleri Zorladı
  19:50 Amasra'da Fırtına Turistleri Zorladı

  Bartın'ın Amasra ilçesinde tarihi Kemere Köprüsü'nden geçmeye çalışan turistler, kuvvetli fırtına nedeniyle güçlük çekti. Fırtınada tutunacak yer arayan turistler, zor anlar yaşadı. Fırtınanın pazar gününden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.


Advertisement