Doğa Koleji Öğrencilerinden Bir "Paris" Masalı - Son Dakika
Güncel

Doğa Koleji Öğrencilerinden Bir "Paris" Masalı

Doğa Koleji Öğrencilerinden Bir "Paris" Masalı

Doğa Koleji, "Bir Taş Masalı" Heykel Yarışması'nda dereceye giren tasarımların yaratıcılarını Paris seyahati ile ödüllendirdi.

26.11.2011 11:22

Öğrencilerinin sanatı ve yeteneklerini keşfetmeleri için özel bir ortam sunan Doğa Koleji, "Bir Taş Masalı" Heykel Yarışması'nda dereceye giren tasarımların yaratıcılarını Paris seyahati ile ödüllendirdi. Doğa Koleji Öğrencileri Canay Ardal, Yaren Çavdarlı ve Deniz Pekin kültür-sanat temalı bir gezi programıyla, 3 gün boyunca Paris'in önemli kültür-sanat mekânlarını gezme fırsatı buldular. Musee d'Orsay , Louvre ve Pompidou Müzeleri, Notre Dame Katedrali, Eiffel Kulesi gibi Paris'te sanatın ve tarihin simgesi olan mekanlarda bulunan Doğa Koleji kafilesi Paris'in tadını doyasıya çıkarttı.

Doğa Koleji'nin, öğrencileri arasında düzenlediği "Bir Taş Masalı" isimli heykel tasarım yarışmasında sunulan tasarımların ülkemizin saygın tasarımcıları ve heykeltıraşları tarafından değerlendirilmeleri sonucunda en başarılı ilk üç öğrenci, 18-20 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Paris Kültür ve Sanat Gezisi ile ödüllendirildi.

Taş Heykel Projesi

Öğrencilere taş işçiliğinin inceliklerini göstererek heykelin tasarım sürecinden uygulamaya hangi aşamalardan geçtiğini öğretmeyi; heykel sanatı, yaratıcılık ve tasarım gibi kavramlarla tanıştırmayı amaçlayan Taş Heykel Projesi Doğa Koleji'nin modern sanat atölyelerinde gerçekleşti. Proje sonrasında dereceye giren tasarımlar daha sonra Uğur Coşkun, Suat Öğüt, Tunca Apaçlı, Serkan Yüksel ve Çayan Yılmaz gibi Türkiye'nin en seçkin heykeltıraşları tarafından hayata geçirildi. Sergi halen Doğa Koleji Beykoz kampüsünde devam ediyor.

Tarihi, sanatı ve Fransız kültürü ile Paris…

Doğa Koleji'nin en başarılı üç genç tasarımcısı Canay Ardal, Yaren Çavdarlı ve Deniz Pekin'e ödül amaçlı gerçekleştirdiği Paris Kültür ve Sanat gezisi kapsamında katılımcılar Musee d'Orsay , Louvre ve Pompidou Müzeleri, Notre Dame Katedrali, Eiffel Kulesi gibi sanatın ve tarihin simgesi olan mekanları ziyaret ederek Paris'in tadını doyasıya çıkarttı. Ayrıca ünlü "Düşünen Adam" heykelini ve Rodin'in başka birçok eserini de yakından görme şansı bulan öğrenciler, özellikle ödül kazandıkları heykel sanatına dair farklı bir vizyon kazanmış oldular.

Paris'te bir Türk..

Öğrencilere diğer bir sürpriz ise Louvre Müzesi'nin yakınında yer alan Les Arts Dekoratif'te yer alan Hüseyin Çağlayan Sergisi'ydi. Dünyaca başarılı sanatçımızın söz konusu sergisi, gezi boyunca sanata daha da bağlanan çocuklara mükemmel bir örnek oluşturarak, bu yolda ilerlemeleri konusunda ilham verdi.

Sanat Doğa'nın bir parçası

Öğrencilerini sadece sınavlara değil hayata hazırlayan Doğa Koleji, sanatın ve sporun birçok dalında öğrencilerini destekliyor. Öğrenciler, heykelden ebru sanatına, resimden fotoğrafa kadar pek çok alanda ulusal ve uluslararası başarıya sahip. Doğa Koleji, çoklu zekâ kuramını ışığında anaokulu çağından itibaren çocukların yeteneklerini keşfederek, onlara geleceğin sporcuları, sanatçıları, müzisyenleri , akademisyenleri ve başarılı yöneticileri olmaları konusunda destek veriliyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Doğa Koleji Öğrencilerinden Bir 'Paris' Masalı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement