"Dostluk" konulu deneme yarışmasının kazananları açıklandı - Son Dakika
Güncel

"Dostluk" konulu deneme yarışmasının kazananları açıklandı

"Dostluk" konulu deneme yarışmasının kazananları açıklandı

Esenler Belediyesi tarafından eğitim ve vakıf adamı, yazar Fethi Gemuhluoğlu'nun doğumunun 100. yılına özel olarak düzenlenen "Dostluk" konulu deneme yarışmasında dereceye giren isimler açıklandı.

20.05.2022 20:46  Güncelleme: 20:50
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Esenler Belediyesi tarafından eğitim ve vakıf adamı, yazar Fethi Gemuhluoğlu'nun doğumunun 100. yılına özel olarak düzenlenen "Dostluk" konulu deneme yarışmasında dereceye giren isimler açıklandı.

Üniversite öğrencilerine yönelik yapılan yarışmanın jürisinde yazar Beşir Ayvazoğlu'nun başkanlığında, Ali Gemuhluoğlu, Cihan Aktaş, Sadık Yalsızuçanlar, Mehmet Yalçın Yılmaz, Mukadder Gemici ve Özcan Ünlü yer aldı.

Yarışmada birinciliği "Gölgenin Kıyısında" eseriyle Ayşe Koç, ikinciliği, "Aşkın Silinmez Tecellisi" ile Yusuf Emre Bozan, üçüncülüğü ise "Bir Dağı Aşarken" eseriyle Muhammed Burhan Gerger kazandı.

Mansiyon ödülüne ise Melek Taştepe, Arif Semih Sulubulut, Gülsüm Çelik, Özhan Öztürk ve Murat Aydoğmuş değer görüldü.

Fethi Gemuhluoğlu'na ithafen düzenlenen yarışmada birinciye 10 bin, ikinci 7 bin 500, üçüncüye ise 5 bin lira ödülün yanı sıra mansiyon ödülünün sahibi olanlara 2 bin 500'er lira takdim edilecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Dostluk' konulu deneme yarışmasının kazananları açıklandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Sinoplu Balıkçılar Akaryakıt Fiyatlarından ve Alım Gücünün Düşmesinden Yakındı
  17:44 Sinoplu Balıkçılar Akaryakıt Fiyatlarından ve Alım Gücünün Düşmesinden Yakındı

  Sinoplu balıkçılar, akaryakıt fiyatlarının yüksekliği ve vatandaşın alım gücünün düşmesinden dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirtti. Balık av sezonunun sona ermesiyle birlikte balıkçılar, geçen senelere göre kar marjlarında düşüş olduğunu ve insanların alım güçlerinin azaldığını ifade etti. Balıkçılar, büyük kayıkların daha fazla mazot yakmak zorunda kaldığını ve balık miktarının azaldığını dile getirdi. Vatandaşların da alım gücünün düştüğünü belirten balıkçılar, ekonomik olarak zor bir sezon geçirdiklerini söyledi.

 • Hüseyin Tavlı Ünye Belediye Başkanı olarak göreve başladı
  17:43 Hüseyin Tavlı Ünye Belediye Başkanı olarak göreve başladı

  AK Parti'den Ünye Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Tavlı, mazbatasını alarak görevine başladı. Tavlı, Ünye halkını mahcup etmeyeceğini belirterek, ilçeyi daha yaşanabilir bir noktaya çıkarmak için çalışacaklarını söyledi. Törene, AK Parti ve MHP yöneticileri ile belediye meclis üyeleri katıldı.

 • İspanya Donanması'na bağlı Juan Carlos I amfibi hücum gemisi İstanbul'a demirledi
  17:41 İspanya Donanması'na bağlı Juan Carlos I amfibi hücum gemisi İstanbul'a demirledi

  İspanya Donanması'na bağlı Juan Carlos I amfibi hücum gemisi, Sarayburnu Limanı'na demirledi. 231 metre uzunluğunda ve 27 bin groston ağırlığındaki gemi, dün Çanakkale Boğazı'na giriş yaparak bugün İstanbul'a ulaştı. Türk Deniz Kuvvetleri'nin TCG Anadolu gemisine benzetilen İspanyol gemisi, vatandaşlar tarafından da görüntülendi. Gemide 8 iniş noktası orta ölçekli helikopterler için, 4 iniş noktası ise ağır helikopterler için kullanılıyor.

 • MHP'de yeni Başkanlık Divanı belli oldu - 3 genel başkan yardımcısı ve 1 genel sekreter yardımcısı değişti
  17:40 MHP'de yeni Başkanlık Divanı belli oldu - 3 genel başkan yardımcısı ve 1 genel sekreter yardımcısı değişti

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu toplantısında 15 kişilik Başkanlık Divanı belirlendi. Toplantının ardından 3 genel başkan yardımcısı ve 1 genel sekreter yardımcısı değiştirildi. Yeni Başkanlık Divanı üyeleriyle birlikte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hatıra fotoğrafı çektirdi.

 • Konya'da otomobil devrildi, 2 kişi hayatını kaybetti
  17:37 Konya'da otomobil devrildi, 2 kişi hayatını kaybetti

  Konya'nın Hüyük ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, Mehmet Duman'ın kullandığı otomobil kontrolden çıkarak devrildi. Kazada sürücü ve araçtaki eşi Keziban Duman yaralandı ancak hastanede yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

 • Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı mazbatasını aldı
  17:36 Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı mazbatasını aldı

  31 Mart yerel seçimlerinde güven tazeleyerek yeniden Ünye Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Tavlı, mazbatasını alarak yeni döneme başladı.


Advertisement