Facebook'ta "Gönderileri Otomatik Silme" Dönemi Başlıyor - Son Dakika
Güncel

Facebook'ta "Gönderileri Otomatik Silme" Dönemi Başlıyor

Facebook, üyelerinin paylaşımların belli bir süre sonra otomatik olarak silinmesine imkan veren bir proje üzerinde çalışıyor.

11.09.2014 17:35  Güncelleme: 18:52

Sosyal medya sitesi Facebook, üyelerinin paylaşımların belli bir süre sonra otomatik olarak silinmesine imkan veren bir proje geliştirmeye hazırlanıyor.

The Telegraph'ın haberine göre; Facebook'a eklenecek yeni bir özellik ile, kullanıcılar gönderilerinin, kendi belirleyecekleri sürenin sonunda kendiliğinden silinmesini sağlayabilecekler.

KULLANICIN BELİRLEYECEĞİ TARİHE GÖRE SİLİNECEK

Yeni uygulamaya ait olduğu belirtilen ekran görüntülerine göre, Facebook kullanıcılarına herhangi bir yere yazdıkları gönderilerin bir saatten bir haftaya kadar, belirledikleri yerde ne kadar kalması isteniyorsa, o süre kadar kalmasını sağlayacak olan bir opsiyon sunulacak. Gönderiler, kullanıcının belirleyeceği sürenin sonunda tamamen silinmiş olacak.

Facebook yetkilisi, The Next Web'e verdiği röportajda, pilot uygulama olarak iOS işletim sistemleri için küçük yenilikler içeren bir güncelleme planladıklarını söyledi.

Yetkiliye göre, bu yeni özellik ile, kullanıcılara, gönderilerini ileri bir tarihte tamamen silebilmeleri konusunda bir zaman çizelgesi opsiyonu sunulması amaçlanıyor.

Gönderilerin tamamen silip silinmeyeceği kesin olmasa bile yine de Facebook'un veri tabanında saklanacak.

Uygulamanın ne kadar başarılı olacağı merak konusu; çünkü, Facebook 2012 yılında da, gönderilen mesajın ne zaman karşı tarafın göreceğini ayarlayan bir uygulamayı devreye sokmuştu. Ancak bu özellik başarılı olmadı ve "Poke" özelliği gibi tarihe karışmıştı.

Bütün bu gelişmeler, akıllara Facebook kendi kendi yok mu ediyor sorusunu getiriyor. Çünkü, mevcut durumda 10 yıl önce bir yazdığınız bir gönderiyi bu gün hala görebiliyorsunuz. Eğer insanlar gönderilerini ilgili yerlerde sadece bir hafta tutmak isterse, Facebook'un gelecekte ne olacağı merak konusu.

Facebook\'ta "Gönderileri Otomatik Silme" Dönemi Başlıyor
Kaynak: DailyMotion.com

Son Dakika Güncel Facebook'ta 'Gönderileri Otomatik Silme' Dönemi Başlıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement