Gazeteci Fuat Uğur Medya Masası'na Katıldı - Son Dakika
Güncel

Gazeteci Fuat Uğur Medya Masası'na Katıldı

Gazeteci Fuat Uğur Medya Masası\'na Katıldı

Gazeteci Fuat Uğur, Marmara Belediyeler Birliği’nde düzenlenen Medya Masası’na katılarak, belediyecilikle ilgili görüşlerini açıkladı.

24.02.2014 09:59
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gazeteci Fuat Uğur, Marmara Belediyeler Birliği'nde düzenlenen Medya Masası'na katılarak, belediyecilikle ilgili görüşlerini açıkladı.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Medya Masası'nın konuğu olarak bilgi, birikim ve mesleki deneyimlerini aktaran Fuat Uğur, belediyelerin halka en yakın olan birimler olduğunu ve basınla belediye arasında doğru bir köprü kurulması gerektiğini belirtti.

Nurettin Sözen'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde belediye muhabirliği yaptığını belirten Gazeteci Fuat Uğur, "Belediyelerin medyaya servis ettiği haberlerde seçici olması gerektiğini düşünüyorum. Servis edilen haberde kaliteli fotoğraf kullanımı da çok önemli. Zayıf bir haber, güzel bir fotoğrafla gazetelerde geniş yer bulabilir. Ayrıca yerel medyaya gönderilecek haber ile ulusal medyaya gönderilecek haberin doğru biçimde ayırt edilmesini gerektiğini düşünüyorum. Belediyelerimiz her haberi, her yere servis ederek hata yapıyor" dedi.

Belediye haberlerinin gazetelerde daha fazla yer bulması gerektiğini de belirten Uğur, "Vatandaşla gazete arasındaki en iyi iletişim şehre dair haberlerle kuruluyor ve kent haberlerinin en önemli ayağını da belediyeler oluşturuyor. Bu noktada belediye basın ekiplerinin, gazetelerin haber ihtiyacını karşıladığı da önemli bir gerçek. Ancak belediyelerin çalışmaları abartılarak yazıldığında, medya tarafından kullanılmıyor" diye konuştu.

GENEL SEKRETER ÇETİNKAYA'DAN TEŞEKKÜR

Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Züver Çetinkaya ise katılımdan ötürü Gazeteci Fuat Uğur'a teşekkür ederken, Birlik Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin önderliğinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Pr Marmara Belediyeler Birliği Basın Danışmanı Fatih Sanlav, Medya Masası buluşmaları kapsamında medyanın tanınmış isimlerinin yanında haber merkezi yöneticileriyle bir araya gelineceğini aktardı. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Gazeteci Fuat Uğur Medya Masası'na Katıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İran'ın İsrail'e saldırısı Tahran'da coşkuyla kutlandı
  04:10 İran'ın İsrail'e saldırısı Tahran'da coşkuyla kutlandı

  İran'ın İsrail topraklarını insansız hava aracı ve füzelerle hedef aldığı saldırı İran'da coşkuyla kutlandı. Tahran'da halk, saldırıyı coşkuyla kutlayarak Filistin bayrakları taşıdı. İran Devrim Muhafızları Ordusu, saldırıya cevap olarak İsrail topraklarına insansız hava aracı ve füze ateşledi.

 • İran, İsrail'e yönelik saldırıyı coşkuyla kutladı
  04:04 İran, İsrail'e yönelik saldırıyı coşkuyla kutladı

  İran'ın başkenti Tahran'da halk, İran'ın İsrail topraklarını insansız hava aracı ve füzelerle hedef aldığı saldırıyı coşkuyla kutladı. Filistin meydanında toplanan yüzlerce Tahranlı 'Kahrolsun ABD' ve 'Kahrolsun İsrail' sloganları eşliğinde Filistin bayrakları taşıdı. Devrim Muhafızları Ordusu'na gerçekleşen saldırı nedeniyle halk, saldırıyı kutlarken teşekkür etti.

 • Bursa'da kız meselesi nedeniyle çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı
  03:50 Bursa'da kız meselesi nedeniyle çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı

  Bursa'da bir eğlence mekanında çıkan silahlı kavgada seken kurşun bir müşteriye isabet etti. Kavgaya karışan kişilerden biri bıçakla yaralanırken, diğer kişi ise gözaltına alındı. Yaralananların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.


Advertisement