Hakkari Ses Kongresinde 'Muharrem'in Ölümü' Konuşuldu - Son Dakika
Güncel

Hakkari Ses Kongresinde 'Muharrem'in Ölümü' Konuşuldu

Hakkari Ses Kongresinde \'Muharrem\'in Ölümü\' Konuşuldu

Kesk'e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası'nın (SES) 8'inci olağan genel kuruluna katılan BDP'li Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Yalınca Köyü Çalık mezrasında hayatını kaybeden ve bir çuvala konularak sırtta taşınan Muharrem Taş'ın ölümünde yetkililerin sorumluluğu olduğunu ve gündemden düşmemesi gerektiğini söyledi.

08.02.2014 16:02

Kesk'e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası'nın (SES) 8'inci olağan genel kuruluna katılan BDP'li Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Yalınca Köyü Çalık mezrasında hayatını kaybeden ve bir çuvala konularak sırtta taşınan Muharrem Taş'ın ölümünde yetkililerin sorumluluğu olduğunu ve gündemden düşmemesi gerektiğini söyledi.

SES Hakkari Şubesi'nin 8'inci Olağan Kongresi yapıldı. KESK binasının toplantı salonunda gerçekleştirilen kongreye, Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, İl Genel Meclisi  Başkanı Ahmet Korkmaz, BDP Hakkari İl Başkanı Rahmi Kurt ve yardımcısı Esmer Tekin, bazı STK temsilcileri ve SES üyeleri katıldı. Kongrede yapılan konuşmalarda Yalınca Köyü Çalık mezrasında hayatını kaybeden 1.5 yaşındaki Muharrem Taş gündeme geldi. Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu ihmalsizlikten ölen ve cenazesi sırtta taşınan Muharrem'in ölümünde yetkililerin sorumluğu olduğunu söyledi. Bedirhanoğlu, "Bu konuda SES emekçilerine büyük görevler düşüyor. Bu konunun hiç gündemden düşürülmemesi gerekiyor"dedi. - Hakkari

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hakkari Ses Kongresinde 'Muharrem'in Ölümü' Konuşuldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement