Hatay'daki Sel - Son Dakika
Güncel

Hatay'daki Sel

Hatay\'daki Sel

Dörtyol ilçesi Çökek yaylasındaki sel ve heyelanda hayatını kaybeden ikiz kardeşler ile anneannelerinin de aralarında bulunduğu 5 kişi toprağa verildi Doğan ile Canbolat'ın eş ve çocuklarını kurtardıktan sonra komşularına yardım etmek isterken öldükleri öğrenildi

20.07.2013 14:52
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Dörtyol ilçesi Çökek yaylasındaki sel ve heyelanda hayatını kaybeden 5 kişi toprağa verildi.

Yaylada yağış sonucu oluşan sel ve heyelan nedeniyle yıkılan evlerin enkazında kalarak yaşamını yitiren Fatma Üstünel (54) ile torunları Nidanur ve Nisanur Ertunç'un (7) cenazeleri yakınları tarafından Dörtyol Devlet Hastanesi morgundan alınarak, Kışlalar Mahallesi Taşkın Sokak'taki evlerine getirildi.

Cenazeler daha sonra Çamlık Mezarlığı'na yan yana toprağa verildi.

Baba Fatih Ertunç defin sırasında fenalaşırken, hastanede tedavisi süren anne Zahide Ertunç ise cenazeye katılamadı.

Cenazeye AK Parti Hatay milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Dörtyol Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin ile vatandaşlar katıldı.

Öte yandan, baba Fatih Ertunç, gazetecilere yaptığı açıklamada, sahurda yemek yedikten sonra eşi Zahide Ertunç ve kayınvalidesi Fatma Üstünel'in yattığını, kayınbabası İsmail Üstünel ile namaz kılmak için beklediklerini söyledi.

Bu sırada yağmurun şiddetini artırdığını ve bir anda evin çöktüğünü anlatan Ertunç, kayınbabası ve kayınbiraderiyle eşini kurtarmaya çalıştığını ancak sonrasını hatırlamadığını ifade etti. 1 yaşındaki kızı Şeyma'ya bir şey olmadığını kaydeden Ertunç, eşinin yaralı olarak kurtulduğunu ancak ikiz kızları ile kayınvalidesinin hayatını kaybettiğini sonradan öğrendiğini anlattı. Ertunç, Atatürk İlköğretim Okulunda bu 3. sınıfa geçen kızlarının derslerinde başarılı olduklarını sözlerine ekledi.

Komşularına yardım etmek isterken öldüler

Olayda hayatını kaybedenlerden üç çocuk babası Ökkeş Doğan (51) Karapür Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Doğan'ın, sel suları gelmeye başlayınca eşi Emine Doğan ile oğlu Burak Doğan'ı güvenli bir yere götürdüğü öğrenildi. Bu sırada komşularının çığlık seslerini duyan Doğan'ın el feneriyle yardıma gittiği ancak bu sırada bulunduğu yerdeki toprağın kayması sonucu hayatını kaybettiği kaydedildi.

Bu arada, selin etkisiyle gelen taş ve odun parçalarının çarpması sonucu yaralanan Doğan'ın eşi Emine ile oğlu Burak'ın da tedavisi sürüyor.

Sel ve heyelan sırasında hayatını kaybeden evli ve 2 çocuk babası Muhammed Arif Canbolat (40) ise Ağalar Mezarlığı'nda  defnedildi.

Canbolat'ın da sahura kalktığı sırada komşularının sesleri üzerine dışarı çıktığı, bu sırada selin gelmesi üzerine eşi ve 2 çocuğunun güvenli bir yere bırakıp komşularına yardım etmek isterken sele kapıldığı öğrenildi. - Adana

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hatay'daki Sel - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement