Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren'in Ölümünün Ardından Yeni Başkan Seçildi - Son Dakika
Güncel

Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren'in Ölümünün Ardından Yeni Başkan Seçildi

Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren\'in Ölümünün Ardından Yeni Başkan Seçildi

15 Temmuz anma programları sırasında rahatsızlanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren'in yerine yapılan seçimde Serdal Şan, belediye başkanlığına getirildi. AK Parti ve HDP'nin adayları arasında gerçekleşen seçimde Serdal Şan, üçüncü turda 10 oy alarak başkan seçildi. Ak Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz ve İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, yeni başkana başarılar diledi ve Erdoğan Eren'in hizmetlerine devam etme sorumluluğunu üstlendi.

04.08.2023 09:42

15 Temmuz anma programları esnasında konuşma yaptığı kürsüde rahatsızlanan ve bir süre Erzurum'da hastanede tedavi gören Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren'in ölümünün ardından yapılan seçimde Serdal Şan, belediye başkanlığına getirildi.

Hınıs'ta yeni başkan seçimi için belediye meclisinde AK Parti ve HDP'nin adayları başkanlık için yarıştı. Seçimde 9 AK Partili, 5 HDP'li ve 1 MHP'li toplam 15 üye oy kullandı. İlk iki turda çoğunluğun sağlanamaması üzerine üçüncü turda Serdal Şan 10, HDP'li aday ise 5 oy aldı. Böylece Serdal Şan Hınıs Belediye Başkanlığına seçildi ve mazbatasını alarak göreve başladı. Ak Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz ve İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu Serdal Şan'ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Ak Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz burada yaptığı açıklamada, "Rahmetli Erdoğan Eren, Hınıs için çok çalıştı. Güzel hayaller kurdu. Takdir-i İlahi Ömrü yetmedi. Güzel ahlakı, sevecenliği, çalışkanlığı, azmi ve hizmetleri ile hepimizin gönlünde taht kurdu. Allah'tan bir kere daha rahmet diliyorum. Erdoğan Başkanımızın yerine bu gün yapılan oylamada yeni belediye başkanı olan Serdal Şan kardeşimi tebrik ediyorum. Hınıs için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Erdoğan Başkanımızın hizmetlerine kaldığı yerden devam etme sorumluluğunda kendisine başarılar diliyorum." dedi. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren'in Ölümünün Ardından Yeni Başkan Seçildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement