Hukuk Fakültesi 15 Yaşını Kutladı - Son Dakika
Güncel

Hukuk Fakültesi 15 Yaşını Kutladı

Hukuk Fakültesi 15 Yaşını Kutladı

Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinin Kuruluşunun 15. Yılı Düzenlenen Akşam Yemeği ile Kutlandı.

19.11.2009 01:44

Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinin kuruluşunun 15. yılı düzenlenen akşam yemeği ile kutlandı.

Gazi Kültür Merkezi’ndeki yemeğe Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyesi Ali Suat Ertosun, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Erdoğan’ın yanı sıra yüksek yargı mensubu ve öğretim üyesi çok sayıda davetli katıldı.

Adalet çok önemli

Rektör Prof. Dr. Rıza Ayhan, yemekteki konuşmasında, 1994 yılında bizzat bulunduğunu fakültenin kuruluşu sırasında duyduğu heyecanı dile getirdi.

Hukuku, hakkı ve adaleti öğretmesi açısından fakültenin önemine dikkati çeken Ayhan, Osmanlı Devleti’nin parçalanmasında en önemli etkenin hakka, adalete ve devlete olan güvenin azalması olduğunu ifade etti.

Ayhan, geçen zaman içinde bir ‘’ekol’’ haline gelen fakültenin, bugünlere gelmesinde emeği geçenlere de teşekkür etti.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. İhsan Erdoğan da fakülte olarak ‘’biz en iyisiyiz’’ deme iddiasında olmadıklarını, ancak iyi olmaya çalıştıklarını kaydetti.

Sinevizyon gösterisi

Öğrencilere hukuk bilimini öğretmeye ve onları insani değerlerle yetiştirmeye çalıştıklarını anlatan Erdoğan, rehberlerinin ‘’Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’’ sözü olduğunu bildirdi.

Konuşmaların ardından fakültenin eski dekanlarına çeşitli hediyeler verilirken, hayatını kaybeden öğretim üyeleri ve fakülte mezunları anısına hazırlanan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hukuk Fakültesi 15 Yaşını Kutladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement