İHH, Filistin'e Yardım İçin Yeni Kampanya Başlattı - Son Dakika
Güncel

İHH, Filistin'e Yardım İçin Yeni Kampanya Başlattı

İHH, Filistin\'e Yardım İçin Yeni Kampanya Başlattı

İHH İnsani Yardım Vakfı, Filistin'e yönelik insani yardım faaliyetlerini artırmak amacıyla yeni bir kampanya başlattı. Vakıf, toplanan bağışlarla gemi satın alacak ve aktivistlerle birlikte Mescid-i Aksa ve Gazze'ye gitmeyi hedefliyor. Programda yapılan konuşmalarda İslam dünyasının birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiği vurgulandı.

17.02.2024 23:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca düzenlenen "Diriliş Buluşmaları"nın 10'uncusu Filistin gündemiyle yapıldı.

Sinan Erdem Spor Salonu'ndaki program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, sivil toplum kuruluşu olarak Mescid-i Aksa'ya gitmeye niyet ettiklerini söyledi.

Vakfın destekçilerine "Bizleri yalnız bırakmayacağınıza inanıyoruz." diye seslenen Yıldırım, toplanan bağışlarla Gazze'ye yönelik insani yardım faaliyetlerinde kullanılmak üzere gemiler satın aldıklarını belirterek, "Konuşma zamanı geçti, iyi niyetler zamanı geçti, sahada top çevirme zamanı geçti. Şimdi Mescid-i Aksa'ya, Gazze'ye gideceğiz" dedi.

Yeni bir kampanya başlattıklarını duyuran YIldırım, "İHH'ye gemi alımında kullanılmak üzere destek vereceksiniz. Avrupa'dan gemiler yola çıkacak. Onlarca ülkeden aktivistler yola çıkacak. Türkiye'den, başka ülkelerden aktivistler yola çıkacak. Akdeniz'e açılacağız. Hem Mısır kapısını hem Gazze Limanı'nı zorlayacağız." diye konuştu.

Hedeflerinin, Gazze'deki "Bir parça ekmek verin" diyen çocukların çağrılarına karşılık vermek olduğunu kaydeden Yıldırım, devletin, hükümetin, siyasetin ve halkın birlikte hareket edeceğine ve İsrail'in Mavi Marmara'daki gibi bir saldırıya cesaret edemeyeceğine inandığını belirtti.

"Ne yazık ki İslam dünyası dağınık bir görüntü vermektedir"

Programda ayrıca Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın gönderdiği video mesaj da yayımlandı.

Prof. Dr. Erbaş, mesajında, Filistin, Gazze, Kudüs, Doğu Türkistan ve dünyanın birçok yerinde Müslümanlara yönelik saldırıların yeni olmadığına dikkati çekerek, "İslam'ın kılıç zoruyla yayıldığını iddia edenler asırlar boyunca eşi görülmemiş katliamların faili, sebebi ya da destekçisi olmuşlardır." ifadelerini kullandı.

İslam dünyasının şiddet olaylarının tam ortasında yer aldığını belirten Erbaş, şunları kaydetti:

"Hiçbir uluslararası kurala ve savaş hukukuna uymayan ve dahası uymayacağını açıkça deklare eden zalimler, bugün Kudüs'te, Refah'ta, Batı Şeria'da, Gazze'de eşi görülmemiş bir vahşet sergilemektedir. Müslümanlara yönelik bu meydan okumalara karşı ne yazık ki İslam dünyası dağınık bir görüntü vermektedir."

Yazar Nurettin Yıldız ise Gazze'den gelen tüm kötü haberlere rağmen Müslümanların ayakta durmak zorunda olduğunu belirterek, "Biz çökemeyiz. Biz çökersek, moralsiz kalırsak Filistin tamamen gider, Mescid-i Aksa Allah göstermesin elimizden gider." dedi.

Dünyadaki Müslümanların "öğrenilmiş çaresizliğe" mahkum edilmek istendiğini kaydeden Yıldız, "Bütün acılara rağmen, çocuklarımıza çaresizliği kanıksamış, bütün perişanlıkları ve ölüm haberlerini kabullenmiş anneler, babalar olamayız. Bu suçtur. Yahudi orada çocuk öldürürken burada da Müslümanların umudunu öldürmek istiyorlar." görüşünü aktardı.

Salonu dolduran binlerce kişi Türk ve Filistin bayraklarını salladı, marşlara eşlik etti ve İsrail aleyhine slogan attı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İHH, Filistin'e Yardım İçin Yeni Kampanya Başlattı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • CoinTR, Türk Lirası cinsinden gram altın alım-satımını başlattı
  11:11 CoinTR, Türk Lirası cinsinden gram altın alım-satımını başlattı

  Dünyanın en eski ve en güvenilir yatırım aracı olarak kabul edilen 'Altın', artık Türk Lirası cinsinden ve gram altın olarak Türkiye'de ilk kez CoinTR'de tarafından listeleniyor. GRAMXAUT (Tehter Gold) ile gram altına yatırım yapma ve alım-satım fırsatı CoinTR'de 4 Nisan itibari ile başladı. CoinTR, dijital geleceğin merkezi olma mottosuyla çalışmalarını sürdürerek altın yatırımcılarına kolaylık sağlamaktadır.

 • Huawei HarmonyOS Next İşletim Sistemi Detayları Ortaya Çıktı
  11:10 Huawei HarmonyOS Next İşletim Sistemi Detayları Ortaya Çıktı

  Huawei, HarmonyOS Next işletim sistemi hakkında detayları önümüzdeki hafta paylaşacak. Sızdırılan görüntüler, yeni arayüzün özelliklerini gösteriyor. Huawei, Android uyumluluğunu bırakarak büyük bir değişiklik yapacak. Ancak bu durum, kullanıcı deneyimini etkileyebilir. HarmonyOS Next'in geliştirici önizlemesi ikinci çeyrekte başlayacak ve resmi dağıtımı yıl sonunda yapılacak.

 • Apple, iOS 18 ile bulut tabanlı olmayan yapay zeka özellikleri sunacak
  11:10 Apple, iOS 18 ile bulut tabanlı olmayan yapay zeka özellikleri sunacak

  Apple'ın yeni rapora göre, iOS 18 ile bulut tabanlı teknolojileri kullanmayan yapay zeka özellikleri sunacağı bildirildi. Bu özelliklerin tamamen iPhone'dan güç alarak yerel olarak çalışması bekleniyor. Siri, Spotlight ve Mesajlar gibi Apple uygulamalarındaki yeni özelliklerin, iPhone'un donanımından besleneceği belirtiliyor. Ayrıca iOS 18'in, Safari, Kısayollar, Apple Music, Sağlık ve Keynote gibi uygulamalara da yapay zeka özellikleri getireceği ifade ediliyor. iOS 18'in resmi sürümü Haziran ayında düzenlenecek WWDC etkinliğiyle birlikte çıkacak.

 • Bilim İnsanları Altıncı His Keşfi Yaptı: İşte Nasıl Çalışıyor
  11:10 Bilim İnsanları Altıncı His Keşfi Yaptı: İşte Nasıl Çalışıyor

  Bilim insanları, insan vücudunun altıncı his olarak adlandırılan yeni bir duyu keşfetti. Bu duyu, kaslardan ve eklemlerden hareketlerimiz, duruşumuz ve uzaydaki konumumuz hakkında bilgi toplamak ve merkezi sinir sistemimize aktarmakla görevlidir. Araştırmacılar, pSN hücrelerinin altıncı hissin çalışma mantığıyla bağlantılı olduğunu düşünmektedir. Bu keşfin hayatımızda nasıl değişikliklere yol açacağı ise merak konusudur.

 • P. Karşıyaka'nın genç oyuncusu Demircan Demir, Samsunspor maçında ilk sayılarını attı
  11:10 P. Karşıyaka'nın genç oyuncusu Demircan Demir, Samsunspor maçında ilk sayılarını attı

  P. Karşıyaka'nın 2004 doğumlu oyun kurucusu Demircan Demir, Samsunspor maçında 17 dakika süre alarak 8 sayı, 2 ribaund ve 6 asistlik performans sergiledi. Yeşil-kırmızılı formayla kariyerindeki ilk sayılarını atan genç oyuncu, takımının farklı galibiyetine katkı sağladı.

 • Steam, indirimli olarak PlateUp! ve Slay the Spire oyunlarını sunuyor
  11:10 Steam, indirimli olarak PlateUp! ve Slay the Spire oyunlarını sunuyor

  Steam, PlateUp! ve Slay the Spire için büyük indirimler başlattı. PlateUp! aşçılık oyunu sadece 3,5 dolara, Slay the Spire ise 2,8 dolara satın alınabilir. Her iki oyun da yüksek puanlara sahip ve kısa süreliğine indirimde.

 • Fallout Dizisiyle Oyun Satışları Fırladı
  11:10 Fallout Dizisiyle Oyun Satışları Fırladı

  Fallout dizisi Amazon Prime'da gösterime girdikten sonra Fallout 4 ve Fallout 76 oyunlarının satışları arttı. Steam'de yapılan özel indirimlerle birlikte serinin tüm oyunları büyük ilgi gördü.

 • Realme GT Neo 6 SE: Dünyanın En Parlak Ekranına Sahip Akıllı Telefon
  11:10 Realme GT Neo 6 SE: Dünyanın En Parlak Ekranına Sahip Akıllı Telefon

  Realme GT Neo 6 SE, dünyanın en parlak akıllı telefon ekranına sahip olan bir modeldir. Ekran değişim ücreti sadece 80 dolar olan bu telefon, diğer telefonlara göre oldukça uygun bir fiyata tamir edilebilmektedir. Realme GT Neo 6 SE'nin diğer özellikleri ve yedek parça ücretleri de açıklanmıştır.


Advertisement