İlan Rezaletine En Güzel Cevap! - Son Dakika
Güncel

İlan Rezaletine En Güzel Cevap!

Oranın fiyatı belli o da...

21.11.2014 14:44  Güncelleme: 14:51

Dün Hürriyet'in emlak sitesi olan Hürriyet Emlak'ta Cumhurbaşkanlığı makamına yönelik büyü bir saygısızlık örneği yer almıştı. Hürriyet'in internet sitesinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı 1 milyar dolar bedelle satışa sunulmuş ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan adına da mesaj yer almıştı.

Hürriyet'ten gelen büyük tepkiler üzerine bugün yapılan açıklamada böyle bir ilanın sitede yer almasının bir hata olduğu kabul edildi. Yapılan açıklamada Hürriyet'in çirkin bir saldırının hedefi olduğu ve herkesin ilan girişi yapabildiği siteye Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Anıtkabir ile ilgili uygunsuz ve yakışıksız ifadelerin yer aldığı iki ilan girildiği ifade edildi. Açıklamada, ilanların çok kısa sürede fark edilip kaldırıldığı belirtildi.

Bütün ilanların titizlikle incelendiğinin belirtildiği açıklamada, sorumlular hakkında yasal işlem başlatılacağı vurgulandı.

Hürriyet'in açıklamasında yer alan ilanların titizlikle incelendiğinin belirtilmesine rağmen, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Anıtkabir'in satışa çıkarılabilmiş olması olayda bir kasıt olduğunu ortaya koyuyor.

'PARDON' TAKTİĞİ

Hürriyet bu olayda da görüldüğü gibi son zamanlarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve AK Parti'ye yönelik yaptığı algı operasyonlarının ardından, gelen tepkiler üzerine geri adım atarak 'pardon hata yapmışız' demesi dikkat çekiyor. Fakat Hürriyet'in özür dilemesi pek bir şeyi değiştirmiyor, çünkü kamuyounda oluşturulmak istenen algı operasyonu amacına ulaşmış oluyor.

MELİH ALTINOK: ORANIN FİYATI YÜZDE 52 OY

Türkiye gazetesi yazarı Melih Altınok katıldığı programda ilan rezaletini değerlendirdi. Altınok,"Hürriyet araştırmalarımız sürüyor demiş neyi araştırıyorsunuz, buyurun denemesi bedava bu tarz internet sitelerinde herhangi bir şey alıp satıyorsanız kırk tane soru soruyor. Örneğin silah satamazsın böyle bir ilan verdiğinde site seni kabul ediyor mu? Neyi araştırıyorsunuz araştıracağınız şey o sitenin internet editörleridir. Hatta onun da ötesi internetinizi kim yönetiyorsa onlardır.

Siz oyun oynuyorsunuz. Çünkü bu makamı alınıp satılabilir bir şey olarak görüyorsunuz. İktidarı da öyle görüyorsunuz. Diyorsunuz ki iktidar alınıp satılabilecek bir şey bugüne kadar almışsınız. Oyla kazanamadığınız için. Oranın fiyatı belli, oranın fiyatı yüzde 52 oy... Onu alamayacaksınız ... Terbiyesizce bir şey bu" dedi.İlan Rezaletine En Güzel Cevap!
Kaynak: AA - AkHaber.com

Son Dakika Güncel İlan Rezaletine En Güzel Cevap! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement