Ilgaz Tüneli'nde Sona Gelindi - Son Dakika
Güncel

Ilgaz Tüneli'nde Sona Gelindi

Ilgaz Tüneli\'nde Sona Gelindi

KASTAMONU ile Çankırı arasında 2012 yılında yapımına başlanan Ilgaz Tüneli'nde sona gelindi.

28.09.2016 18:59

KASTAMONU ile Çankırı arasında 2012 yılında yapımına başlanan Ilgaz Tüneli'nde sona gelindi. Ak Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Ilgaz Dağı geçişini 8 dakikaya düşürecek tünelin 2017 gelmeden hizmete açılacağını söyledi.

Giriş ve çıkışları 'köpek balığı ağzı' şeklinde projelendirilen, biri 5 bin 370, diğeri 5 bin 391 metrelik iki tüpten oluşan Ilgaz Tüneli'ndeki çalışmaları Ak Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik inceledi. Çelik, Karayolları 15'inci Bölge Müdürlüğü yetkililerinden bilgi aldı.  Milletvekili Çelik, Ilgaz Dağı geçişini 35 dakikada 8 dakikaya düşürecek tünelin aydınlatma, havalandırma sistemleri ile bağlantı yollarının yapımının sürdüğünü söyledi. Çelik, şöyle dedi:

"Daha önce zaten ışık görme törenini Sayın Başbakanımızla birlikte Nisan ayında gerçekleştirmiştik. O günden beri tünelimizin iç malzemeleri ve ışıklandırma, havalandırma sistemi yapımı hızla devam ediyor. Tünelin bağlantı yollarıyla ilgili çalışmalar da aldığımız bilgilere göre 15-20 gün içerisinde tamamlanacak ve en son bitecek iş bize söylenene göre ışıklandırma konusu. Onu da yıl sonu gelmeden tamamlayacaklarını belirttiler. İnşallah 2017 gelmeden Ilgaz 15 Temmuz Demokrasi Tünelimizi hizmete açmış olacağız. Temennimiz bu yöndedir, umarız bir aksilik çıkmayacaktır."

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde İstanbul'dan Ankara'ya giderken bir süre Ilgaz Tüneli şantiyesinde kalmıştı.

- Kastamonu

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ilgaz Tüneli'nde Sona Gelindi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement