İspanya'da Boğulan Sessiz Türkler İçin Okulda Acı Tören - Son Dakika
Güncel

İspanya'da Boğulan Sessiz Türkler İçin Okulda Acı Tören

İspanya\'da Boğulan Sessiz Türkler İçin Okulda Acı Tören

İspanya'nın Marbella kentine denizde boğularak ölen bilgisayar öğretmeni 30 yaşındaki Ümit Nalbant ile öğrenciler 19 yaşındaki Şakir Çelik ve 18 yaşındaki Serdar Fidan için bugün Gelibolu'daki okullarında tören düzenlendi.

15.04.2015 17:11

İspanya'nın Marbella kentine denizde boğularak ölen bilgisayar öğretmeni 30 yaşındaki Ümit Nalbant ile öğrenciler 19 yaşındaki Şakir Çelik ve 18 yaşındaki Serdar Fidan için bugün Gelibolu'daki okullarında tören düzenlendi.

Gelibolu'daki Yatılı Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi bahçesinde düzenlenen törene; Kaymakam Oktay Çağatay, CHP'li Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Atik Ekin, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul öğretmen ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ile başlayan törende, gözyaşı döken öğrencileri Kaymakam Çağatay ve Belediye Başkanı Özacar teselli etmeye çalıştı.

KURTULAN ÖĞRENCİNİN DURUMU İYİ

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Atik Ekin, yaşamlarını yitiren öğretmen ve öğrencilerin Avrupa Birliği'nin engelli bireylere dönük istihdam edilebilir mesleki becerileri kazandırma projesi kapsamında İspanya'ya gittiğini İspanya'nın Marbella kentine giden grup içinde bulunduğunu söyledi. Öğretmen ve öğrencilerin ölümünden büyük üzüntü duyduklarını kaydeden Ekin, şunları söyledi:

"Hayatlarını kaybeden öğretmen ve çocuklarımız bilsinler ki, sevenleri asla kendilerini unutmayacaktır. Marbella kenti de 3 günlük yas ilan ederek, acımızı paylaşmışlardır. Olayda sağ olarak kurtulan öğrencimiz Hurşit Özbay ile ilgili İspanya'dan iyi haberler geldi. Bu bizi biraz olsun mutlu etti. Aynı grupla giden diğer öğrencilerimiz de bu gece okullarına dönecekler. Aileleri de kendilerini karşılayacak. İsteyen moral izni olarak ailesinin yanına gidecek."

Ölenler için dua okunması ardından tören sona erdi. Kaymakamı Oktay Çağatay, ilçede 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'ndaki şenlik etkinliklerinin iptal edildiğini belirtti. - Çanakkale

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İspanya'da Boğulan Sessiz Türkler İçin Okulda Acı Tören - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement