Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı - Son Dakika
Güncel

Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı

31 Mart'taki yerel seçimlerde tekrar seçilme başarısı gösteren İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı. İmamoğlu, mazbata töreninde kendisine verilen mazbatanın aslında 16 milyona verildiğini belirterek "Umarım Türkiye daha sevgiyle dolu, daha barışçıl bir ülke olur." ifadelerini kullandı. İmamoğlu daha sonra adliye önündeki kalabalığa seslenerek "Umarım ki seçmenin ortaya koyduğu sağduyu, Ankara'daki hükümete ve Sayın Cumhurbaşkanına da mesaj olur." dedi.

03.04.2024 16:08  Güncelleme: 17:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yerel seçimlerde yüzde 51,15 oy oranıyla tekrar İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'na seçilen Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı. İmamoğlu, mazbata töreninde "Emeği geçen çok insan var. Bu yolculuğun ne kadar zor olduğunu bilerek bütün baskılara rağmen yanımızda dimdik duran ve en büyük destekçilerim olan aileme yürekten teşekkür ediyorum." dedi.

"16 MİLYON İNSANIMIZIN MAZBATASI"

"Umarım Türkiye daha sevgiyle dolu, daha barışçıl bir ülke olur." temennisinde bulunan İmamoğlu'nun Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ndeki konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Benim için çok özel bir an. Bu anı ikinci kez yaşıyoruz. Çok mutluyum, çok onurlu, gururluyum. Sorumluluğumuzun farkındayız. Hem mazbata sürecine dair, hem mazbatanın anlamına dair, hem şehre olan sorumlulukları ifadesiyle ve de bizden, vatandaşların beklentisi aynı zamanda şehri ne kadar önemli bir detaylara sahip olduğu hususunda değerli İl Seçim Kurulu Başkanlığı'nın çok özenli ve değerli cümlelerine yürekten teşekkür ediyorum. Bu bağlamda, bugün burada İstanbul şehrimize yakışan, İstanbul gibi kadim bir kentin seçim sonrası dünyasına değer katan böylesi bir ortamın hazırlanmasından ötürü de ayrıca teşekkür ediyorum.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı

"UMARIM TÜRKİYE DAHA BARIŞÇIL BİR ÜLKE OLUR"

Güzel bir an olmuştur. İstanbul halkına yakışan bir ortam sağlanmıştır. Aynı zamanda 16 milyon insanımızın mazbatası aslında bana verilen mazbata ve bunun değeri, sorumluluğu çok büyük. Sayın başkan çerçeveyi makul ölçüsüyle getirdi ama yükü itibarıyla onu ben hissettim. O omuzlardaki bir yük ve ben bunu çok derinden hisseden birisiyim. Allah mahcup etmesin bu şehrin insanlarına ve bu ülkenin vatandaşlarına. Hatta ilave yapıyorum; bütün insanlığa. İstanbul sadece bu şehir yaşayanların veya ülkemiz insanlarının duygularının değil bütün insanlığın duygularının beslendiği bir kenttir.

Emeği geçen çok insan var. Herkese tek tek teşekkür ediyorum. 90 binden fazla çalışana teşekkür ediyorum. Bu yolculuğun ne kadar zor olduğunu bilerek bütün baskılara rağmen yanımızda dimdik duran ve en büyük destekçilerim olan aileme yürekten teşekkür ediyorum. Umarım Türkiye daha sevgiyle dolu, daha barışçıl bir ülke olur."

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı

ADLİYE ÖNÜNDE TOPLANAN KALABALIĞA SESLENDİ

İmamoğlu, mazbatayı aldıktan sonra Çağlayan Adliyesi önünde toplanan kalabalığa seslendi. İmamoğlu'nun buradaki konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Demokratik tercihlerini kullanan herkese teşekkür ederim. Yine halkın parasını halk için kullanarak, bu şehrin çocukları mutlu olsun diye çok çalışacağıma söz veriyorum. İstanbul'un buluşma yerlerinde, parklarında insanlar kardeşliği hissedecek ve bu şehirden keyif alacak. Önümüzdeki 5 yılda İstanbul'u dünyaya örnek bir şehir haline getireceğiz.

Umarım ki seçmenin ortaya koyduğu sağduyu, Ankara'daki hükümete ve Sayın Cumhurbaşkanına da mesaj olur. Aynı masada oturmamızın milli bir tavır olduğunu hatırlatmak istiyorum. Hükümet ve belediyenin iş birliğine dayalı saygılı bir dönemi hep birlikte yaşarız. Bu büyük bir kazanım olur. Artık vatandaşla inatlaşmanın kendilerine de fayda getirmediğinin farkına varırlar diye umuyorum. Daha çok metro, altyapı yatırımları, daha çok yeşil, kültür sanat yapılanmaları ve sosyal yardımları bir kez daha vadediyoruz."

Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı

Son Dakika Güncel Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (42)

  • ferhat eser: rabbim seni cumhurbaşkanı olarakta bize göstermeyi nasip etsin hayırlı olsun 263 291 Yanıtla
  • Ender Kervancıoğlu: Rantçılık değil, halkçılık kazandı. Beton değil, yeşil kazandı. Torpil değil, liyakat kazandı. Kibir değil hoşgörü kazandı. Yandaşlar değil yurttaşlar kazandı. Yolsuzluk değil, şeffaflık kazandı. Araplar değil TÜRKİYE kazandı. Ayağına taş değmesin Ekrem başkanım. 201 164 Yanıtla Beytullah Hızlı: Komedyenlik yakışmış 105 96 Mükerrem Kılıç: Bi şeyi eksik yazmışsın Ermeniler kazandı 115 72 Selami Karagülle: Kısacası HİZMETSİZLİK kazandı 107 75 Alper Elma: otobüs iteleyenler kazandı. bol bol yolda kalmalar :) 72 48 MUSTAFA erol ÖZEN: birde şöyle sorayım Ekrem kazanınca kim sevindi Türkiye dışında birde onu yazsan 70 36 Abdullah Kara: Ne içtiysen aynısından istiyorum)) 1 0
  • Selim Kayisi: CB olarak Mansur Yavaş'ı görmek istiyoruz. 155 99 Yanıtla
  • Hursit Yavas: Bravo Çuf Çuf Eko 107 144 Yanıtla
  • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement