Kadın Müteahhit Söz Verdi, Bin Lira Kredi Borcu İçin İnşaata Çıkan Simitçi İkna Oldu - Son Dakika
Güncel

Kadın Müteahhit Söz Verdi, Bin Lira Kredi Borcu İçin İnşaata Çıkan Simitçi İkna Oldu

Kadın Müteahhit Söz Verdi, Bin Lira Kredi Borcu İçin İnşaata Çıkan Simitçi İkna Oldu

Bursa' da simitçilik yaparak geçimini sağlayan iki çocuk babası 30 yaşındaki Bulut Heyden, bankadan aldığı bin liralık kredi taksitlerini ödeyemeyince bunalıma girdi.

08.03.2013 11:23

Bursa' da simitçilik yaparak geçimini sağlayan iki çocuk babası 30 yaşındaki Bulut Heyden, bankadan aldığı bin liralık kredi taksitlerini ödeyemeyince bunalıma girdi. İnşaat halindeki 7 katlı bir binaya çıkan ve intihar edeceğini söyleyen Bulut Heyden'i, binanın ortaklarından ve müteahhit olan Pembe Ezgi Yüksel "Ben senin borcunu ödeyeceğim, aşağıya in" diyerek ikna etti. Bulut Heyden daha sonra cep telefonu ile aradığı eşine, "Hanım ben borcumu ödemek için intihar etmek istedim. Borcumuzu bir müteahhit abla ödeyecek. O söz verdi ben de ölmekten vazgeçtim" dedi.

Merkez Nilüfer ilçesi Beşevler Mahallesi Beşevler Caddesi üzerinde bir kişinin inşaat halindeki 7 katlı bir binanın en üst katından atlamak istediği ihbarı üzerine polis, itfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri harekete geçti. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, simitçilik yaparak geçimini sağlayan ve bankaya olan bin liralık kredi borcunu ödeyemediği için intihar edeceğini söyleyen sara hastası Bulut Heyden'in atlama ihtimali üzerine 2 hava yastığı açtılar.

'BİN LİRA BORÇ İÇİN ÖLMEYE DEĞER Mİ?'

Sağlık görevlilerinin ikna edemediği Bulut Heyden'i, olay yerine gelen inşaatın ortakların ve müteahhit olan Pembe Ezgi Yüksel, "Ben senin borcunu ödeyeceğim bin liralık borç için ölmeye değer mi? İn aşağıya" diyerek intihardan vazgeçirdi.

EŞİNİ ARADI, SİMİT TABLASINI POLİSLER TAŞIDI

Daha sonra üzerinde simitler bulunan tablası polis tarafından taşınarak ifadesi alınmak üzere polis merkezine getirilen Bulut Heyden, cep telefonu ile aradığı eşine, "Hanım ben borcumu ödemek için intihar etmek istedim. Borcumuzu müteahhit abla ödeyecek. Söz verdi. Ölmekten vazgeçtim" dedi. - Bursa/ Osmangazi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kadın Müteahhit Söz Verdi, Bin Lira Kredi Borcu İçin İnşaata Çıkan Simitçi İkna Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement