Kahta'da 'Koşabiliyorken Koş' Projesi Başladı - Son Dakika
Güncel

Kahta'da 'Koşabiliyorken Koş' Projesi Başladı

Kahta\'da \'Koşabiliyorken Koş\' Projesi Başladı

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Spor Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’de 81 ilde uygulamaya konulan ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi başladı.

09.04.2018 17:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Spor Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye'de 81 ilde uygulamaya konulan 'Koşabiliyorken Koş' projesi başladı.

Proje ile ilgili konuşan Kahta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, "İlk kez 2012 yılında 3 dönem olarak gerçekleştirildi. Proje ile her il ve ilçede belirlenen koordinatörler sorumluluğunda Spor Genel Müdürlüğüne bağlı ve ya kamu kurum ve kuruluşlarına ait açık ve kapalı alanlarda her yaş kategorisinden vatandaşlarımıza ücretsiz spor yapma imkanı sağlıyoruz. Katılımcılar, spor yapabilmek için kendilerine sağlanan her türlü imkandan ücretsiz faydalanıyor. Proje, Türkiye'nin tüm il ve ilçelerini kapsayan 3 ayrı uygulamadan meydana geliyor. Proje, spor alanlarında bilinçli spor yapmak, boş zaman aktivitesi olarak farklı spor branşlarında eğitim verilmesi ve sağlık taraması bölümlerinden oluşuyor. İlçemizde de spor kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla uzman antrenörlerimiz tarafından vatandaşlara sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla 'Koşabiliyorken Koş' projesi başladı. Haftanın belirli günlerinde bu proje kapsamında Kahta halkına tesislerimizde spor yaptırmayı amaçlıyoruz" diye konuştu. - ADIYAMAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kahta'da 'Koşabiliyorken Koş' Projesi Başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde Ayarlama ve Başlatma Safhası Başladı
  19:56 Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde Ayarlama ve Başlatma Safhası Başladı

  Akkuyu Nükleer AŞ Üretim ve İnşaat Organizasyon Direktör Yardımcısı Denis Radchenko, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde (NGS) ayarlama ve başlatma safhasının santralin ömrü için çok önemli bir aşama olduğunu belirtti. Radchenko, birinci ünitede nükleerle ilgili binalarda ana inşaat çalışmalarının tamamlandığını ve şu anda ayarlama ve başlatma çalışmalarına kapsamlı olarak başladıklarını söyledi. Kontrollerin ardından sıcak ve soğuk deneme aşamasına geçileceğini belirten Radchenko, bu yılın sonuna kadar birinci ünitede ilk test elektrik enerjisini elde etmeyi planladıklarını ifade etti.

 • Tatvan'da Vefa Projesi ile vatandaşların ihtiyaçları gideriliyor
  19:55 Tatvan'da Vefa Projesi ile vatandaşların ihtiyaçları gideriliyor

  Tatvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen 'Vefa Projesi' kapsamında, yaşlı ve engelli vatandaşların evleri temizleniyor ve kişisel bakımları yapılıyor. Proje kapsamında tespit edilen 100 hane düzenli olarak ziyaret edilerek ihtiyaçlar ve talepler not alınıp ilgili kurumlara iletiliyor. Bu hizmetten ilçedeki yaşlı, hasta, engelli ve ihtiyaç sahibi aileler faydalanıyor.

 • Karabük'te toprak kayması nedeniyle 4 ev boşaltıldı
  19:54 Karabük'te toprak kayması nedeniyle 4 ev boşaltıldı

  Karabük'ün Atatürk Mahallesi'nde meydana gelen toprak kayması sonucunda 4 ev boşaltıldı. Heyelanda kopan parçalar, tek katlı bir evin çatısına zarar verdi. Polis ve AFAD ekipleri olay yerine sevk edildi ve yapılan inceleme sonucunda 4 evin heyelan riski taşıdığı belirlendi. Evlerini boşaltan vatandaşlar akrabalarının yanına yerleştirildi.

 • Van Valisi Akdamar Adası'nı Gezdi ve Çalışmaları İnceledi
  19:53 Van Valisi Akdamar Adası'nı Gezdi ve Çalışmaları İnceledi

  Van Valisi Ozan Balcı, Akdamar Adası'nı gezerek restorasyon ve bakım çalışmalarını inceledi. Adada yapılan çalışmalarla ziyaretçilerin daha güvenli ve konforlu vakit geçirmeleri sağlandı. Vali Balcı, Akdamar Adası'nın önemli bir değer olduğunu belirterek, Van'ın tarihi ve kültürel zenginliklerini vurguladı ve turistleri adayı ziyaret etmeye davet etti.

 • Selendi Kaymakamı Halil İbrahim Okumuş, Mahalle Muhtarlarıyla Toplantıda Buluştu
  19:52 Selendi Kaymakamı Halil İbrahim Okumuş, Mahalle Muhtarlarıyla Toplantıda Buluştu

  Selendi Kaymakamı Halil İbrahim Okumuş, yeni seçilen ve göreve devam eden mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenledi. Kaymakam Okumuş, muhtarlara devletin temsilcisi olduklarını hatırlatarak, herkese eşit mesafede yaklaşmalarını ve görevlerini en iyi şekilde yerine getirmelerini temenni etti.

 • İett'nin 2023 Faaliyet Raporu İbb Meclisi'nde Kabul Edildi.
  19:52 İett'nin 2023 Faaliyet Raporu İbb Meclisi'nde Kabul Edildi.

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nde, İETT Genel Müdürlüğü’nün 2023 Yılı Faaliyet Raporu kabul edildi. İETT Genel Müdürü İrfan Demet, faaliyet raporuyla ilgili yaptığı bilgilendirmede, “Akaryakıt giderlerimizin yüzde 38’i KDV ve ÖTV’den oluşmaktadır. Bu vergi yükünün bize yıllık maliyeti yaklaşık 3.7 milyar liradır. Sadece bu vergi yükü ile ; 1 yılda 550 adet yeni otobüs alınabilmekte, 5 yılda ise İETT filosu tamamen yenilenebilmektedir. 2015 yılında yüzde 68 olan yolculuk başı gelirin gideri karşılama oranı, yıllara sari artan maliyetler sebebiyle 2023 yılında yüzde 35’e düşmüştür. Gelir ve gider arasındaki bu fark 2023 yılı sonunda 16 milyar lirayı aşmıştır. Gelir ve gider arasındaki bu mali yük, İstanbul Büyükşehir Belediyemiz tarafından karşılanarak sübvanse edilmektedir" dedi.

 • (ANKARA) Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  19:42 (ANKARA) Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

 • Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  19:42 Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Tokat'ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremin ardından Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, AFAD ve ilgili kurumların saha tarama çalışmalarına başladığını duyurdu.

 • MHP Kütahya İl Başkanı: En yüksek oyu aldık
  19:40 MHP Kütahya İl Başkanı: En yüksek oyu aldık

  Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP'nin Kütahya'da en yüksek oyunu 2024 yerel seçimlerinde aldığını belirtti. Alıç, seçim sonuçlarının partinin uzun süren çalışmalarının bir sonucu olduğunu vurguladı.

 • Giresun'da Kuyumcu Soygunu: 3 Şüpheli Gözaltına Alındı
  19:38 Giresun'da Kuyumcu Soygunu: 3 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Giresun'un Bulancak ilçesinde bir kuyumcunun soyulması olayında, 3 şüpheli gözaltına alındı. Soygunu gerçekleştiren iki kişi, altınlarla birlikte taksiyle kaçarken çarptıkları fiziksel engelli bir kadına hafif yaralanmalar verdi. Polis ve jandarma ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar sonucunda şüpheliler yakalandı. Giresun Valisi, olayın faillerinin yakalandığını ve adli soruşturmanın devam ettiğini belirtti.


Advertisement