Kazakistan'dan Dostluk Ziyareti - Son Dakika
Güncel

Kazakistan'dan Dostluk Ziyareti

Kazakistan\'dan Dostluk Ziyareti

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Bursa'da Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse ile görüşerek, Bursa ve Türkiye ile Kazakistan arasındaki kardeşlik ilişkilerinin gelişmesini önemsediklerini söyledi.

12.07.2017 15:04

Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Bursa'da Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse ile görüştü. Büyükelçi Saparbekuly, Bursa ve Türkiye ile Kazakistan arasındaki kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse, Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ile Heykel'deki Tarihi Belediye Binası'nda bir araya geldi. '31. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'na katılan Kazakistan halk dansları ekibi dansçılarının da ziyaretine eşlik ettiği Büyükelçi Saparbekuly, Bursa'da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Saparbekuly, Bursa ve Türkiye ile Kazakistan arasındaki diyaloğun geliştirilmesi çağrısında bulundu.

Kazakistan'ın önemli bir ülke olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse, Türkiye ve Kazakistan arasındaki ortak projelerin ve kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesiyle, ülkeler arası diyaloğun geleceğe daha farklı ve olumlu bir şekilde taşınabileceğini ifade etti. Köse, Bursa'nın yerel yöneticilerinin bu bilinçle görevlerini sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Danışmanı Ahmet Erdönmez ise Kazakistan ekibinin de katıldığı '31. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması' gibi uluslararası kültürel organizasyonların ülkeler arası diyaloğu geliştirmede önemli olduğunu dile getirdi. Ziyaretin ardından Köse, konuklarına Bursa'ya özgü hediyeler verdi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kazakistan'dan Dostluk Ziyareti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement