Kyk Geleneksel 3. Tematik Kış Sinema Kampı" - Son Dakika
Güncel

Kyk Geleneksel 3. Tematik Kış Sinema Kampı"

Kyk Geleneksel 3. Tematik Kış Sinema Kampı"

Sakarya'da düzenlenen "KYK Geleneksel 3. Tematik Kış Sinema Kampı" devam ediyor.

18.01.2018 14:52

Sakarya'da düzenlenen "KYK Geleneksel 3. Tematik Kış Sinema Kampı" devam ediyor.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) ile Gençlik ve Spor Bakanlığınca Sakarya Üniversitesi'nde düzenlenen "KYK Geleneksel 3. Tematik Kış Sinema Kampı" etkinlikleri sürüyor.

Öğrencilerin dizi, sinema ve belgesel sektöründen isimlerin sunumlarını dinleyerek tecrübelerinden faydalandığı bir kamp gerçekleşiyor

Misafir öğrenciler bugüne kadar; Mesut Uçakan, Abdülhamit Avşar (Belgesel ve sinema), Hakan Boyav (Tarihi karakterleri oynamanın zorluğu), Ulvi Alacakaptan (Hollywood ve dünya sineması), Mustafa Uğur (senaryo yazımı, film yapımı ve yönetimi), Samet Polat (Senaryo ve sinematografi), Aziz Danyıldız'dan (Sinemada ışık kullanımı ve set ilişkisi) dizi, sinema ve belgesel sektörüne ilişkin bilgi aldı.

Derslerin eğlenceli geçtiği ve sosyal aktiviteyle devam eden sinema kampında, öğrenciler Sakarya Şehitliğini ve Şehit Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün kabrini ziyaret etti.

Öğrenciler, daha sonra şehit ailelerini evlerinde ziyaret ederek Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti.

Öğrenciler, program kapsamında kaldıkları KYK Sakarya Sabahattin Zaim Yurdunda öğlen yemeğinde şehit ailelerini misafir etti.

15 Ocak Pazartesi günü başlayan sinema kampı, cuma günü sona erecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kyk Geleneksel 3. Tematik Kış Sinema Kampı' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement