Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Okul servis araçları denetlendi: 98 araç fazla öğrenci taşıyordu - Son Dakika

Okul servis araçları denetlendi: 98 araç fazla öğrenci taşıyordu

Emniyet Genel Müdürlüğü, okulların açıldığı ilk hafta içerisinde ülke genelinde eş zamanlı olarak 53 bin 949 servis aracının denetlendiğini bildirdi. Denetimler sonucunda 98 araç fazla öğrenci taşıdığı, 323 sürücü ve aracın ilgili yönetmeliklere uymadığı tespit edildi. 1488 servis aracına ise trafik kural ihlali nedeniyle idari yaptırım uygulandı. Eğitim-öğretim dönemi boyunca trafik güvenliği denetimlerinin planlı ve periyodik olarak devam edeceği belirtildi.

Okul servis araçları denetlendi: 98 araç fazla öğrenci taşıyordu
20.09.2023 - 12:37,

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), okulların açıldığı ilk hafta içerisinde ülke genelinde eş zamanlı olarak 53 bin 949 servis aracının denetlendiğini bildirdi.

Genel Müdürlüğün sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı'nın başlangıç haftası olan 11-15 Eylül tarihleri arasında, okul servis araçları ve sürücülerine yönelik özel denetim gerçekleştirildi.

Ülke genelinde eş zamanlı olarak 53 bin 949 servis aracını denetleyen ekipler, 98 aracın fazla öğrenci taşıdığını, 323 sürücü ve aracın ilgili yönetmelikte belirtilen hususlara uymadığını tespit etti.

Ekipler, trafik kural ihlali tespit ettiği 1488 servis aracına idari yaptırım uyguladı.

Açıklamada, eğitim-öğretim dönemi süresince trafik güvenliğine yönelik denetimlerin planlı ve periyodik olarak kararlılıkla yürütüleceği vurgulandı.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Okul servis araçları denetlendi: 98 araç fazla öğrenci taşıyordu - Son Dakika


Advertisement