PKK Öğrencilerin Önünde Öğretmen Kaçırdı - Son Dakika
Güncel

PKK Öğrencilerin Önünde Öğretmen Kaçırdı

PKK Öğrencilerin Önünde Öğretmen Kaçırdı

Iğdır'da bir ilköğretim okulunu basan silahlı PKK'lılar, görev yapan 19 öğretmenden 6'sını kaçırdı.

17.10.2012 13:40  Güncelleme: 07:58

Iğdır'ın Karakoyunlu İlçesi'ne bağlı Bulakbaşı Köyü'ndeki ilköğretim okulunu basan silahlı 2 PKK'lı terörist, görev yapan 19 öğretmenden 6'sını kaçırdı. Köylülerin devreye girmesi sonucu kaçırılan öğretmenler yaklaşık 1 saat sonra serbest bırakıldı.

Bugün saat 12.00 sıralarında, Iğdır'a 21 kilometre uzaklıktaki Bulakbaşı Köyü'ne gelen PKK'lı 2 terörist, ellerindeki uzun namlulu tüfeklerle köye girdi. Teröristler, ilköğretim okulunun öğretmenler odasını bastı.

Öğle arasında öğretmenler odasında toplanan 19 öğretmen, karşılarında elleri silahlı teröristleri görünce büyük korku yaşadı. Teröristler, öğretmenlerden Umut Görkem Sevinç, Ersin Karakaya, Soner Er, Mehmet Koçubaba, Lütfü Atılmış ve Abdulllah Enes Er'i silah zoruyla kaçırdı.

KÖYLÜ PKK'YA ENGEL OLMAYA ÇALIŞTI

Teröristlerin okula girdiğini gören köylüler ise Muhtar Mehmet Gültekin'e haber verdi. Jandarmaya haber verdikten sonra hemen köylülerle birlikte okula gelen Muhtar Gültekin, PKK'lılara "Öğretmenlerimizi götürmeyin" dedi. Bu sırada teröristler silahlarını köylülerin üzerine doğrultarark, "Uzak durun" diye tehditte bulundu. Bu sırada büyük panik yaşayan öğrenciler de gözyaşı döktü.

Ardından 2 terörist öldürmekle tehdit ettikleri 6 öğretmeni Ağrı Dağı'nın Korhan Yaylası'na doğru götürdü. Meslektaşları, öğrenciler ve köylüler, öğretmenlerin Ağrı Dağı'na götürülüşlerini gözyaşları arasında izledi.

ÖĞRETMENLER 1 SAAT SONRA SERBEST KALDI

PKK'lı teröristler, kaçırdıkları 6 erkek öğretmeni, 1 saat sonra ise serbest bıraktı. Ağrı Dağı'ndaki Korhan Yaylası'ndan inip köy yakınlarında otomobiliyle bekleyen Bulakbaşı Köyü Muhtarı Mehmet Gültekin'i gören öğretmenler, ardından köye döndü.

KÖYDE BÜYÜK SEVİNÇ

2 PKK'lının öğretmenleri kaçırırken, Ağrı Dağı eteklerinde de 20 kadar teröristin beklediği ortaya çıktı. 1 saat boyunca teröristlerin propagandalarına maruz kaldıklarını ve çok korktuklarını söyleyen öğretmenler okulda diğer öğretmenlerle ve öğrencileriyle kucaklaştı. Öğretmen ve öğrenciler gözyaşı dökerken, güvenlik güçleri, bölgede, eylemi gerçekleştiren teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyon başlattı.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

Öğretmenler odasında yaşanan sevince ortak olan İl Milli Eğitim Müdürü Dinçer Ateş, olayla ilgili açıklama yaptı.

Dinçer Ateş, "Olayı duyup hemen geldik. Kıllarına zarar gelmedi. Sağ salim hepsi döndü. Bir saat kadar ayrılık yaşadık. Köylülerin sayesinde teröristler kaçırılan öğretmenlerimizi bıraktı. Şu an tekrar görevlerinin başındalar" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel PKK Öğrencilerin Önünde Öğretmen Kaçırdı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement