Pursaklar'da Nevruz Coşkusu - Son Dakika
Güncel

Pursaklar'da Nevruz Coşkusu

Pursaklar\'da Nevruz Coşkusu

Baharın gelişini müjdeleyen, farklı coğrafyalarda özellikle Türk devlerinde köklü ve zengin bir gelenek olarak yaşatılan Nevruz, Pursaklar’da çeşitli etkinliklerle Ahmet Müşerref Muhtaroğlu Ortaokulunda kutlandı.

21.03.2018 17:08

Baharın gelişini müjdeleyen, farklı coğrafyalarda özellikle Türk devlerinde köklü ve zengin bir gelenek olarak yaşatılan Nevruz, Pursaklar'da çeşitli etkinliklerle Ahmet Müşerref Muhtaroğlu Ortaokulunda kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan Nevruz programı protokol konuşmaları ve çeşitli gösterilerle devam etti. Nevruz etkinliğinde konuşma yapan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, "Baharın, bolluğun, bereketin, umudun, kardeşliğin ve dayanışmanın bayramı olan Nevruz'un kardeşlik bağlarımızın ve dayanışmamızın daha da güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum" ifadelerinde bulundu.

Kaymakam İhsan Kara da Nevruz'u kutlayarak birlik beraberlik mesajı verdi. Konuşmalar sonrası geleneksel Nevruz ateşini yakan ilçe protokolü, ateş üzerinden atlayış yaptı.Törende çeşitli Nevruz gelenekleri de yer aldı. Protokol sıralarındaki yöneticiler, öğrencilerin hazırlamış olduğu renkli gösterileri izledi. Programın sonunda öğrenciler ve veliler Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Programa Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, diğer yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Pursaklar'da Nevruz Coşkusu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement