Samsun - Şehit Annesi Oğlunun Silah Arkadaşlarını Görünce Feryat Etti - Son Dakika
Güncel

Samsun - Şehit Annesi Oğlunun Silah Arkadaşlarını Görünce Feryat Etti

Samsun - Şehit Annesi Oğlunun Silah Arkadaşlarını Görünce Feryat Etti

Şehit annesi oğlunun silah arkadaşlarını görünce feryat ettiŞırnak'ta PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Özel Harekat Polisi Ersan Gürpınar'ın cenazesi Kavak İlçesi'ndeki baba evine getirildi.

12.05.2016 13:19

Şehit annesi oğlunun silah arkadaşlarını görünce feryat etti

Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Özel Harekat Polisi Ersan Gürpınar'ın cenazesi Kavak İlçesi'ndeki baba evine getirildi. Burada şehidin Van'da ve Şırnak'ta birlikte görev yaptığı silah arkadaşları aileye taziyede bulundu. Oğlunun silah arkadaşlarına sarılan şehit annesi Fadime Gürpınar, 'Annem arkadaşların mı geldi. Çocuğumun da böyle şeyleri vardı annem' diyerek ağladı. Şehidin silah arkadaşının kolundaki bantta ise yazan Enfal Suresi dikkat çekti.

Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Özel Harekat Polisi Ersan Gürpınar'ın cenazesi memleketi Samsun'un Kavak İlçesi Kuzalan Mahalesi'ndeki baba evine getirildi. Burada evinin önünde kuran-ı Kerim okunup yakınlarından helallik alındı. Şehidin annesi Fadime Gürpınar babası Yılmaz Gürpınar, kardeşleri Okan ve İclal Gürpınar ile 22 Nisan'da nişanlandığı Pınar Arslan gözyaşlarına boğuldu.

Şehit annesi oğlunun tabutuna sarılarak öperek, "Annem nasıl dayanayım sana oğlum. Sen bayrağı seviyordun annem. Bayraklara sarıldın da geldin mi annem. Doyamadım ana yavrum" diye feryat etti. Şehidin nişanlısı Pınar Arslan tabuta sarılarak nişanlısının fotoğrafına bakıp gözyaşı döktü. Şehidin kardeşi İclal Gürpınar da ağabeyinin tabutuna sarılarak "Canıma ağabeyim. Sensiz ne yaparız şimdi" diyerek ağladı.

Öte yandan Şehit Özel Harekat polisi Ersan Gürpınar'ın Van'da görev yaptığı geçici Görele Şırnak'a gittiği belirtildi. Şehidin Van'da birlikte görev yaptığı ve Şırnak'ta da görev yaptıktan sonra olaydan iki gün önce Van'a geri dönen silah arkadaşları da cenaze evinde aileye taziyede bulundu. Oğlunun arkadaşlarına sarılıp gözyaşı döken şehit annesi "Annem arkadaşların mı geldi. Çocuğumun da böyle şeyleri vardı annemö diyerek ağladı. Şehit Gürpınar'ın silah arkadaşlarını birinin kolunda bulunan bantta Enfal Süresi'nden "Onları siz öldürmediniz, fakat Allah öldürdü onları." Türkçe ve Arapça yazılı ayeti ise dikkat çekti.

Şehidin tabutu başında önce tören mangasında görevli polisler daha sonra da özel harekat polisleri nöbet tuttu. Dua edilmesinin ardından özel harekat polislerinin omuzlarına aldığı tabut cenaze aracına götürüldü. Cenaze daha sonra namazın kılınacağı Kavak İlçe merkezindeki Merve Camii'ne götürüldü.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Samsun - Şehit Annesi Oğlunun Silah Arkadaşlarını Görünce Feryat Etti - Son Dakika


Advertisement