Sancaktepe'de Muharrem ayında aşure bereketi - Son Dakika
Güncel

Sancaktepe'de Muharrem ayında aşure bereketi

Sancaktepe Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla 10 bin kişiye aşure dağıttı. Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, vatandaşlara aşure dağıtımında bulundu. Etkinlikte toplamda 10 bin kişilik aşure dağıtıldı ve vatandaşlar Başkan Döğücü ile hatıra fotoğrafı çekilerek sohbet etti. Belediye Başkanı Döğücü, aşurelerin her sene olduğu gibi bu sene de dört meydanda hazırlandığını ve Sancaktepeli kardeşlerle paylaşıldığını belirtti. Etkinliğe katılan bir vatandaş ise belediyenin güzel işler yaptığını ifade etti.

01.08.2023 09:29
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sancaktepe'de Muharrem ayında aşure bereketi

İSTANBUL - Sancaktepe Belediyesi Muharrem ayı nedeniyle 10 bin kişilik aşure dağıttı. Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, kazanının başına geçerek vatandaşlara aşure dağıttı.

İlk olarak Samandıra Meydanı'nda başlayan aşure dağıtımına Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ile çok sayıda vatandaş katıldı. Ay yıldız Türk bayrağı ile süslenen aşure kazanın başına geçen Başkan Şeyma Döğücü Sancaktepeli vatandaşlara aşure dağıttı.

Samandıra Meydanı'nın ardından sırası ile Yenidoğan Meydan, Sarıgazi Demokrasi Caddesi ve Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde gerçekleşen aşure dağıtım etkinliğinde toplamda 10 bin kişilik aşure dağıtıldı. Öte yandan, etkinliğe katılan vatandaşlar Başkan Döğücü ile hatıra fotoğrafı çekilerek sohbet etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, "Bugün mübarek günleri idrak ettik. Muharrem ayının 12'nci günündeyiz ve aşuremizi dağıtmaya başladık. Her sene olduğu gibi bu senede dört meydanımızda aşurelerimizi kendimiz hazırladık, pişirdik ve Sancaktepeli kardeşlerimizle paylaşıyoruz" dedi.

"Belediyemiz çok çalışıyor"

Etkinliğe katılan Zekiye Oğuz, "Şeyma Hanım sağ olsun. Geçen sene nasip oldu kızıma ilk ayakkabısını Şeyma Döğücü aldı. Kızım resim çektirmek istedi o yüzden bekliyoruz. Belediyemiz çok çalışıyor, çok güzel şeyler yapıyor" şeklinde konuştu.

Sancaktepe\'de Muharrem ayında aşure bereketi
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sancaktepe'de Muharrem ayında aşure bereketi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Okul Sıraları Deprem Sığınaklarına Dönüşüyor
  08:18 Okul Sıraları Deprem Sığınaklarına Dönüşüyor

  2023 yılında yaşanan doğal afetlerin ardından, çocukları korumak için tasarlanan deprem sığınaklı okul sırası, dikkat çekici bir yenilik olarak öne çıkıyor. 'Life Triangle Desk' adı verilen bu masa, deprem veya sarsıntı durumunda güvenli bir üçgen şeklindeki sığınak haline dönüşüyor. Tasarım, okullarda güvenlik önlemlerinin nasıl daha yenilikçi ve etkili hale getirilebileceğini gösteriyor ve eğitim kurumlarının acil durumlara hazırlıklı olma yaklaşımını değiştirebilir.

 • Bitcoin Fiyatı 67 Bin Doları Aşarak Rekor Tazeledi
  08:18 Bitcoin Fiyatı 67 Bin Doları Aşarak Rekor Tazeledi

  Son haftalarda kripto para piyasasında yaşanan hareketlilik, yatırımcıları heyecanlandırıyor. Dünyanın en popüler kripto para birimi Bitcoin, 67 bin doları aşarak rekor kırdı. Bitcoin'in yükselişi devam ederse fiyatı 70 bin doları geçebilir. Ancak kripto para piyasasının sürprizlere açık olduğu unutulmamalıdır.

 • Instagram DM Özelliği ile Mesajları Düzenleme Devrede
  08:18 Instagram DM Özelliği ile Mesajları Düzenleme Devrede

  Instagram, kullanıcıların daha iyi bağlantı kurmasına ve sohbet etmesine yardımcı olacak DM özelliklerini devreye aldı. Bu özelliklerin arasında en çok gönderilen mesajların düzenlebilmesi yer alıyor. Mesajları gönderdikten 15 dakika sonrasına kadar düzenleme, gelen kutusunun üst kısmına üç sohbete kadar sabitleme ve okundu bilgisini sohbet bazında değiştirme gibi özellikler bulunuyor. Ayrıca kullanıcılar artık DM'de hızlı kullanım için favori çıkartmalarını kaydedebilecek ve mesajlara çıkartma, GIF, video, fotoğraf veya ses kaydı ekleyebilecek. Yeni temalar da eklenerek kullanıcıların sohbetlerini daha renkli hale getirecek.

 • Çanakkale'deki 4.9'luk deprem büyük İstanbul depremini tetikler mi? Deprem uzmanı Şükrü Ersoy yanıtladı
  07:55 Çanakkale'deki 4.9'luk deprem büyük İstanbul depremini tetikler mi? Deprem uzmanı Şükrü Ersoy yanıtladı

  Çanakkale'nin Yenice ilçesi merkezli 4.9 büyüklüğündeki deprem İstanbul'da da hissedildi. Kısa süreliğine paniğe neden olan depremin ardından akıllara "Sarsıntı büyük İstanbul depremini tetikler mi?" sorusu gelirken deprem uzmanı Şükrü Ersoy "Beklediğimiz Kuzey'deki kol Kuzey Anadolu Fayı'nın kuzey koluyla ilgili deprem değil" açıklamasında bulundu.

 • Milli Savunma Bakanlığı, Gazze'deki ihtiyaç sahipleri için sağlık malzemelerini Ürdün'e ulaştırdı
  07:47 Milli Savunma Bakanlığı, Gazze'deki ihtiyaç sahipleri için sağlık malzemelerini Ürdün'e ulaştırdı

  Milli Savunma Bakanlığı, Gazze'deki ihtiyaç sahipleri için hazırlanan sağlık malzemelerinin A400M tipi uçak ile dün Ürdün'e ulaştırıldığını bildirdi. Uçağa yerleştirilen malzemelerin görüntüleri paylaşılarak, 'Gazzeli kardeşlerimiz için hazırlanan sağlık malzemeleri, Kayseri'deki 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığımızdan havalanan A400M tipi uçak ile Ürdün'e ulaştırıldı.' ifadeleri kullanıldı.

 • Bahar: Uyanmaya Hazır Mısın? 4. Bölüm
  06:22 Bahar: Uyanmaya Hazır Mısın? 4. Bölüm

  Bahar yeni bir başlangıca adım atmışken aile Umay'ın hastaneye kaldırılma haberiyle sarsılır. Cihan Taşkeski'nin gelişi Evren ve Timur'u karşı karşıya getirir. Bahar, Umay'la arasındaki sorunları düzeltmeye çalışırken Timur'a büyük bir sürpriz beklemektedir. Timur'un açığını yakalayan Bahar, şüphesiyle sınanırken hastane macerasında mücadele etmeye devam eder.

 • TEM Otoyolu'nda korkunç kaza! Yolun karşısına geçmeye çalışan 4'ü aynı aileden 5 kişi öldü
  05:47 TEM Otoyolu'nda korkunç kaza! Yolun karşısına geçmeye çalışan 4'ü aynı aileden 5 kişi öldü

  İstanbul TEM Otoyolu Pendik mevkiinde seyir halindeki otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan 4'ü aynı aileden 5 kişiye çarptı. Korkunç kazada 5 kişi yaşamını yitirirken otomobil içinde sıkışan sürücü ağır yaralandı.


Advertisement