Soma'daki Maden Faciası - Son Dakika
Güncel

Soma'daki Maden Faciası

Soma\'daki Maden Faciası

Avea, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciası ardından kurtarma çalışmalarının aksamadan devam etmesi için tüm bölgeyi kapsayacak şeklide kapasitesini artırdı.

14.05.2014 16:48

Avea, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciası ardından kurtarma çalışmalarının aksamadan devam etmesi için tüm bölgeyi kapsayacak şeklide kapasitesini artırdı.

Avea'dan yapılan açıklamada, şirketin dün Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden ocağı kazasından hemen sonra bölgede sürdürülen kurtarma çalışmalarının aksamadan devam etmesi için tüm bölgeyi kapsayacak şekilde hizmet verdiği alanlarda kapasitelerinin artırdığı belirtilerek, vermeye başladıkları kesintisiz desteğin, güncel gelişmeler ve ihtiyaçlar doğrultusunda devam ettiği bildirildi.

Ayrıca Soma maden bölgesindeki tüm faturalı ve faturasız hat sahibi müşterilerinin hatlarına acil iletişim ihtiyaçları için 100 dakika konuşma ve 500 MB internet paketinin yüklendiği ifade edilen açıklamada, Soma ve çevresinde iletişimin kesintisiz devam etmesi adına sağlanılan destek hizmetlerine ilişkin şunlara yer verildi:

"Maden bölgesinde mobil baz istasyonu kuruldu ve maden yakınındaki sahalarda kapasite artırımı yapıldı. Soma Devlet Hastanesi'ndeki yoğunluğu karşılayabilmek için bölgeye ek bir mobil baz istasyonu daha kuruldu. Bergama Devlet Hastanesi'nde hizmet veren tüm sahalarda kapasite artırımı yapıldı. Kırkağaç ilçesindeki mevcut sahalarda kapasite artırımları yapıldı. Yaralı sevki yapılan Manisa merkez ve ilçelerindeki tüm hastane ve çevrelerinde kapasite artırımı gerçekleştirildi. Kırkağaç ve Soma Devlet Hastanesi ek hizmet binasına uydu üzerinden iletişim sağlayan 'uydumobil' kuruluyor. Avea ailesi olarak, dün akşam Manisa Soma'da yaşanan ve tüm Türkiye'yi yasa boğan maden ocağı kazası sebebiyle hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Madende mahsur kalan tüm işçilerimizin de sağ salim kurtarılması için temennilerimizi sunuyoruz." - İstanbul

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Soma'daki Maden Faciası - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement