Tarsus'ta Kobani'ye Destek Eylemi: 2'si Polis 4 Yaralı - Son Dakika
Güncel

Tarsus'ta Kobani'ye Destek Eylemi: 2'si Polis 4 Yaralı

Tarsus\'ta Kobani\'ye Destek Eylemi: 2\'si Polis 4 Yaralı

Mersin'in Tarsus ilçesinde Kobani'ye destek amacıyla yapılan eylemde çıkan olaylarda 2'si polis 5 kişi yaralandı.

09.10.2014 23:21  Güncelleme: 00:07

Mersin'in Tarsus ilçesinde Kobani'ye destek eyleminde çıkan olaylarda 2'si polis 5 kişi yaralandı.

Barbaros Mahallesi'nde eylemcilere müdahale eden Çevik Kuvvet Büro Amiri Serkan Yüksel, nereden ateşlendiği bilinmeyen silahtan çıkan pompalı av tüfeğiyle bacağından yaralandı. Fahrettin Paşa Mahallesi'nde hemzemin geçit yakınlarında görev yapan polis memuru Yakup Orçun ise kafasına gelen taş ile yaralandı. Yaralanan polisler Medikal Park Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Kavaklı Mahallesi'nde devam eden olayların yaşandığı bölgede bulunan Mustafa Uzun (36) ile Mesut Koçak (41), vücutlarına isabet eden saçmalar ile yaralandı. Göğsüne saçma isabet ederek ağır yaralanan Uzun ile hafif yaralanan Koçak, Tarsus Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ameliyata alınan Uzun'un hayati tehlikesi olduğu öğrenildi.

Yaşanan olayın ardından Kavaklı Mahallesi'nde toplanan kalabalığa müdahale eden polis, grubu biber gazı ve tazyikli su kullanarak dağıttı. Barbaros, Kavaklı, Gazipaşa, Fahrettipaşa ve Şahin Mahallesinde olaylar devam ediyor.

Yaşanan olaylarla ilgili açıklama yapan Kaymakam Hasan Göç ise, yaralı sayısını 5 olarak açıkladı. Göç, "Şu an itibari ile 2'si polis 5 yaralı var. Sosyal medya üzerinden yapılan çeşitli asılsız açıklamalar vatandaşları galeyana getirmektedir. Bu yüzden vatandaşların sağduyulu davranarak evlerinden çıkmamaları konusunda uyarıyoruz. Sosyal medya üzerinden yapılan çok sayıda ölü var gibi asılsız ve galeyana getirici açıklamalar, vatandaşların sokağa çıkmasına sebep olmakta, vatandaşlarla göstericilerin karşılaşmasına neden olmaktadır. Biz iki grup arasında yaşanabilecek tartışmaları ve istenmeyen durumları önlemeye çalışıyoruz. Halktan sağduyulu davranmalarını rica ediyoruz" dedi. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Tarsus'ta Kobani'ye Destek Eylemi: 2'si Polis 4 Yaralı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement