IŞİD'de Hangi Ülkeden Kaç Kişi Var - Son Dakika
Güncel

IŞİD'de Hangi Ülkeden Kaç Kişi Var

IŞİD\'de Hangi Ülkeden Kaç Kişi Var

İngiliz The Telegraph gazetesinde yayınlanan habere göre, IŞİD terör örgütü saflarında 70 ülkeden 11 bin kişinin yer aldığı bildirildi.

03.09.2014 12:25  Güncelleme: 16:08

İşte Türk sayısı IŞİD içindeki yabancılar ile Suriye'de savaşanların milliyetleri ortaya döküldü. Tablo şaşkınlık verici. IŞİD içindeki ve Suriye'de Esad'a karşı savaşan yabancıların sayısı ortaya çıktı. IŞİD'te Türkiye'den 500 Türk yer aldığı öne sürülüyor.

IŞİD'DE 2 BİN AVRUPALI

Rakamları İngiltere'nin etkin gazetesi The Telegraph ortaya koydu. Gazetede yayınlanan haberde Suriye ve Irak'ta, IŞİD terör örgütü saflarında 70 ülkeden 11 bin kişinin yer aldığı bildirildi. Haberde yalnız Avrupa ülkelerinden 2 bin kişinin IŞİD içinde olduğu belirtildi.

IŞİD'DE HANGİ ÜLKEDEN KAÇ KİŞİ VAR?

The Telegraph gazetesinde yer alan rakamlar şöyle;

Türkiye..............500

Rusya................423

Sırbistan............350

Belçika...............296

Arnavutluk..........140

Kosova...............150

The Telegraph'ın güvenli kaynaklara dayanarak bu rakamları yayınladığı vurgulanırken Almanya, Fransa, İngiltere ve Hollanda'dan bu konuda bilgi alamadığı vurgulandı.

SURİYE'DEKİ YABANCI SAVAŞÇILAR

AFP ajansı ise Suriye'de savaşan yabancıların sayılarını ve hangi ülkelerden olduklarını listeledi. Habere göre Suriye'de 12 bin yabancı savaşçı bulunuyor. Müslüman ülkeler içinde en çok katılım Tunus ve Suudi arabistan'dan olmuş. Türkiye ise bu listede 400 kişiyle 4. sırada yer alıyor.

RUSYA VE FRANSA BAŞTA

Müslüman olmayan dünya ülkelerinden en çok katılımın olduğu ülke sıralamasında ise Rusya başı çekiyor. Onu 700 kişilik katılımla Fransa, 400 kişiyle de İngiltere izliyor. Amerikan ise 70 kişi Suriye'de savaşanlar arasında yer alıyor.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel IŞİD'de Hangi Ülkeden Kaç Kişi Var - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (5)

  • kekowa: YILANIN BAŞI İLK SIRADA TÜRKIYE. 11 9 Yanıtla
    fox: Okuma özürlü kekowa haberin devamına bak 4. sırada diyor türkiye için rusya fransa ingiltereden sonra YILANIN Başı sensin burada çığırtkanlık yapıyorsun bişey dedilermide faşist dersin şapşik hem özürlü hem çıban başı hemde faşistin ağababasısın sen sus konuşma artık 0 0
  • HASAN: DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN ÜZÜLDÜK AĞLADIK AMA ONLARDA KATILMIŞ IŞİDE YAZIKLAR OLSUN 12 6 Yanıtla
  • fox: 30 senedir alayınız terör örgütünün arkasında durup destek veriyorsunuz vatan hainleri boşuna tırı vırı yapmayın iki yüzlülük inkar riya hainlik görmek istediğinizde aynadaki suratınıza bakmanız yeterliidirUtanmazlar 6 4 Yanıtla
  • OSMAN: AYNISINI TÜRKİYEDE YAPMAK İSTİYOLAR BİR ÖRNEĞİ CAMİ YAKMA TEMELLERE ZARARA VERME AVCILAR TAHTAKALE MAHALESİNDE KAHVAHANENİN TARANMASI BEN EHLİ SÜNNET OLARAK KINIYORUM CAMİ YAKILMAZ KURAN YAKILMAZ SAVAŞ DIŞINDA AMAN DİLEYENE KURŞUN SIKILMAZ İŞGENCE EDİLMEZ ÖLDÜRÜLEMEZ BÜYÜK ÇEKMECEDE CAFERİLERİN CAMİSİNE SALDIRMIŞLAR ÇOK UTANÇ VERİCİ BİZ NASIL TÜRKÜZ NASIL MÜSLÜMANIZ AKLIM ALMIYO 6 0 Yanıtla

Advertisement