Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Trabzon'un Fethinin 557. Yıl Dönümü - Son Dakika

Trabzon'un Fethinin 557. Yıl Dönümü

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon'un fethinin 557. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Trabzon\'un Fethinin 557. Yıl Dönümü
25.10.2018 - 16:01,

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon'un fethinin 557. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Gümrükçüoğlu, mesajında, Trabzon'un fethinin birçok açıdan büyük öneme sahip olduğunu aktararak, "Karadeniz üç asırdan fazla bir süre Türk gölü olma özelliğini muhafaza etmiştir. Trabzon, Osmanlı Devleti'nin doğudaki en önemli sancağı durumuna gelmiştir. Tarihimizin en itibarlı şahsiyetlerinden, büyük devlet adamları Yavuz Sultan Selim Han'ın valilik yaptığı, Kanuni Sultan Süleyman Han'ın doğup büyüdüğü Trabzon, tarihindeki bu önemini hala devam ettirmenin gururunu taşımaktadır." ifadelerini kullandı.

Trabzon'un tarihi ticaret yolu olan "İpek Yolu"nun Karadeniz'e çıkış noktasında bulunduğuna da dikkat çeken Gümrükçüoğlu, "İnşallah dün olduğu gibi bugün de Trabzon, ülkemizin en önemli ticaret merkezlerinden biri haline gelecektir. Gayret ve çalışmalarımız bu istikamettedir." değerlendirmesinde bulundu.

Gümrükçüoğlu, Trabzon'da yaşamanın önemine de işaret ederek, şunları kaydetti:

"Trabzon'da yaşamak bahtiyarlıktır. Trabzon ülkemizin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Trabzon'a hizmet bizler için onurdur. Bu vesile ile şanlı ecdadımızı rahmetle anıyor, şehrimizin fethini kutluyorum."

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Trabzon'un Fethinin 557. Yıl Dönümü - Son Dakika


Advertisement