Tunuslu Gelin Memleketine Gidiyor - Son Dakika
Güncel

Tunuslu Gelin Memleketine Gidiyor

Tunuslu Gelin Memleketine Gidiyor

3)10 YILLIK ÖZLEM SONA ERİYOR MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde yaşayan ve maddi durumunun kötü olması nedeniyle 10 yıldır ailesini görmek için ülkesine gidemeyen Tunuslu Warda Özen'e (36), İzmirli bir hayırsever yardım elini uzattı.

03.04.2014 12:47

3)10 YILLIK ÖZLEM SONA ERİYOR

MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde yaşayan ve maddi durumunun kötü olması nedeniyle 10 yıldır ailesini görmek için ülkesine gidemeyen Tunuslu Warda Özen'e (36), İzmirli bir hayırsever yardım elini uzattı. Hayırseverin gidiş dönüş biletini aldığı Özen Ailesi, bugün(Perşembe) Tunus'a uçacak.

Yaz aylarında su sporları işinde, kışın ise bulduğu gündelik işlerle geçimini sağlayan Bahadır Özen (41), 10 yıl önce kız kardeşinin İstanbul'daki nikahında Tunuslu damat adayının kardeşi Warda ile tanıştı. Özen, burada başlayan arkadaşlıklarını bir yıl sonra nikah masasına taşıdı. Ancak, genç çiftin kardeşlerinin evliliği fazla sürmedi. Kardeşlerinin evliliğinin bitmesinin ardından ailelerinin kendilerine de boşanmaları için baskı yaptığını gözyaşları içinde anlatan Warda Özen, Zatürree olup, yoğun bakımda kaldım. tedavim bir yıl sürdü. İstanbul'a nazaran daha ılıman iklime sahip olduğu için evliğimizin dördüncü yılında İstanbul'dan Marmaris'e yerleştik. 9 yıl boyunca çocuğumuz olmadı. Tedavi gördük. Tedavinin ardından 5 ay önce Meryem Nur' ismin verdiğimiz kızımız dünyaya geldi. Tedavilerim süresince tüm birikimiz bitti. 350 lira kira ödüyoruz. Eşimin yazın su sporlarında kazandığı parayla kışı da geçirmeye çalışıyoruz. Çocuğumuzun olmasından sonra masraflarımızda iyici arttı.İki aydır kiramızı da ödeyemiyoruz. Sıkıntıda olduğumuzu gören bir pet shop sahibi eşim Bahadır'ı işe aldı. Eşimle aramızda çok büyük bir sevgi var. Sağlık ve maddi acılar da dahil olmak üzere hiç problemimiz bitmedi. Senelerce çok sıkıntı çektik ama ikimiz bunu göğüslemeyi bildik. 12 çocuklu bir ailenin kızıyım. Maddi durumumuzun yetersiz olması nedeniyle 10 yıldır Tunus'taki anne, babamı göremedim. İkisi de çok yaşlı. İki aydır telefonda babamla konuşamıyorum, belki de ölmüştür. Kardeşlerimi de çok özledim. Tunus'un Türkiye Konsolosluğu'na mektup yazıp, durumu anlatıp, yardım istedim. Ancak, henüz cevap gelmedi. Ne olur beni ailemle buluşturun diyerek, yardım istedi.

HERKES SEFERBER OLDU

Genç kadına, bu yardım çığlığının ulusal gazetelerde haber olmasının ardından isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever yardım elini uzatıp, Özen Ailesi'nin 5 bin 900 lira tutan gidiş-dönüş uçak biletini aldı. Bugün (perşembe) eşi ve kızıyla İstanbul aktarmalı olarak Tunus'a uçacağını anlatan Varda Özen, 10 yıl sonra ailemi ilk defa göreceğim için çok heyacanlıyım. Uçak biletlerimizi bir hayırsever aldı. Pasaportlarımız için ise Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü yardımcı oldu. Marmaris'te haberi okuyan hemen hemen herkes, valizimize bir hediyelik eşya koydu. Türkiye'de olmaktan ve Türklerin bu yardım severliği beni çok memnun etti. Herkesten Allah razı olsunö dedi. Kızıyla iki ay ailesinin yanında kalacağını belirten Warda Özen, eşinin ise 20 gün kalıp döneceğini de söyledi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tunuslu Gelin Memleketine Gidiyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement