Ünlü Piyanist Verda Erman Doğum Gününde Paris'te Anıldı 2- - Son Dakika
Güncel

Ünlü Piyanist Verda Erman Doğum Gününde Paris'te Anıldı 2-

Ünlü Piyanist Verda Erman Doğum Gününde Paris\'te Anıldı 2-

Dha DIŞ HABER - Ünlü piyanist Verda Erman doğum gününde Paris'te anıldı Ünlü piyanist ve devlet sanatçısı Verda Erman doğum gününde Paris'te Türk Büyükelçisinin himayesinde verilen resitaller ile anıldı.

20.12.2015 11:55

Dha DIŞ HABER - Ünlü piyanist Verda Erman doğum gününde Paris'te anıldı

Ünlü piyanist ve devlet sanatçısı Verda Erman doğum gününde Paris'te Türk Büyükelçisinin himayesinde verilen resitaller ile anıldı.

Paris'te 2014 yılında 70 yaşında kan kanserinden hayatını kaybeden dünyaca ünlü piyanist Verda Erman, doğum günü olan 19 Aralık'ta Türk ve Fransız sanatçıların katılımı ile Paris'te anıldı.

Eyfel kulesi yakınında bulunan Adyar Tiyatro salonunda Paris Büyükelçiliği'nin katkıları ile tören düzenlendi. Törene Paris Büyükelçisi Hakkı Akil ve eşi, Türkiye'nin (OECD) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mithat Rende ve eşi, Unesco Daimi Temsilcisi Büyükelçi Avni Botsalı ve eşi, Paris Başkonsolosu Emre Kadıoğlu, Paris Kültür Tanıtma Müşaviri Serra Aytun, Verda Erman'nın eşi Rene Zapata ve kızları, çok sayıda sanatçı ve müzik sever katıldı.

Dünyaca ünlü keman virtüözü Ayla Erduran, Piyano virtüözü Hüseyin Sermet, dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay, piyanist Gürol Başol, Fransız piyanistler Stephane Blet, BrunoRigutto, Georges Pludermacher ve Anton Marinov kemanı ile resitale katıldı. Konserde Robert Schumann, Chopin, Bach, Ravel'den eserler çalındı.

Verda Ermanı çok sevdiğini belirten Piyano virtüözü Hüseyin Sermet Sanatçı muhteşem ötesi bir piyanistti. Onun kabiliyetine yakışır bir şekilse çaldığımı ümit ediyorum dedi.

Dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay çok duygusal ve olağan üstü bir gece olduğunu belirterek, Verda Erman'ı çocukluğumdan beri çok severek ve hayranlıkla dinledim, aynı zamanda benimle de çok yakından ilgilenmiş büyük bir sanatçımız. Maalesef aramızdan çok erken ayrıldı dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ünlü Piyanist Verda Erman Doğum Gününde Paris'te Anıldı 2- - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement