Vezirköprü Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Seçimi - Son Dakika
Güncel

Vezirköprü Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Seçimi

Vezirköprü Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Seçimi

Vezirköprü Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı'na yeniden Şakir Demirkan getirildi.

28.01.2018 13:32
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Vezirköprü Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı'na yeniden Şakir Demirkan getirildi.

Atatürk İş Merkezi konferans salonunda düzenlenen genel kurulda, mali genel kurul ve seçim bir arada yapıldı.

Mevcut başkan Demirkan'ın tek aday olarak katıldığı ve açık oylama ile yapılan seçimde, Demirkan yeniden başkanlığa seçildi.

Yönetim kurulu üyeliklerine ise Ercan Coşkun, Rıdvan Görel, Önder Erdem ve Ümit Çörüş getirildi.

Demirkan, burada yaptığı konuşmada, 2017 yılında verdikleri kredilerden dolayı hiçbir üyenin yasal takibe düşmediğini, üyeler hakkında hiçbir yasal işlem yapılmadan dönemin kapatıldığını söyledi.

Kooperatif üyelerinin üniversitede okuyan çocuklarına yılda 65 bin liraya kadar verilen bursun 75 bin liraya çıkarıldığını belirten Demirkan, 1 yıl süreyle yapılan hayat sigortasının da 2 yıl olarak güncellenmesinin büyük fayda sağladığını anlattı.

Hayat sigortasının özellikle yüksek tutarlı krediler için önem taşıdığına işaret eden Demirkan, "2017 yılında vefat eden üyelerimiz, yaptırdıkları hayat sigortası sayesinde ailelerine borç bırakmadı. Ortaklarımızın alacakları sigortadan karşılandı." dedi.

Yönetim kurulu yıllık çalışma ve denetim kurulu raporu ile bilanço ve gelir gider raporlarının okunup müzakere edilerek oylandığı genel kurulda, bir sonraki genel kurulun 2021'de gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

Genel kurula Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ile çevre ilçelerin kooperatif başkanları, esnaf oda başkanları ve kooperatif üyeleri katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Vezirköprü Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Seçimi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, deprem sonrası AFAD ve 112 Acil Çağrı Merkezi'ni ziyaret etti
  01:27 Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, deprem sonrası AFAD ve 112 Acil Çağrı Merkezi'ni ziyaret etti

  Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Yenice merkezli 4,9 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünü (AFAD) ziyaret etti. Vali Aktaş, AFAD İl Müdürlüğü ve 112 Acil Çağrı Merkezi yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Sivas mitinginde halka seslenecek ve Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüşecek
  01:23 Cumhurbaşkanı Erdoğan Sivas mitinginde halka seslenecek ve Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüşecek

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas mitinginde halka seslenecek, ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile ikili görüşme yapacak. Görüşmenin ardından heyetler arası çalışma yemeği düzenlenecek ve ortak basın toplantısı yapılacak. (Sivas/14.00/Ankara/17.30/19.45)

 • Mersin Tarsus'ta galvaniz tesisinde çıkan yangın söndürüldü
  01:11 Mersin Tarsus'ta galvaniz tesisinde çıkan yangın söndürüldü

  Mersin'in Tarsus ilçesinde bulunan bir galvaniz tesisinde çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı. Fevziçakmak Mahallesi'ndeki İŞGEM-1 yerleşkesinde meydana gelen yangın, henüz belirlenemeyen bir nedenle başladı. Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, olay yerine sevk edildi ve yangını söndürdü. Ancak yangın sonucunda tesisde hasar meydana geldi.

 • Türkiye İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nda Hollanda'yı yendi
  01:07 Türkiye İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nda Hollanda'yı yendi

  Erzurum'da düzenlenen 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nda A Milli Erkek Futsal Takımı, Hollanda'yı 7-3 mağlup etti. A Grubu'ndaki ilk galibiyetini elde eden takım, Erzurum Teknik Üniversitesi Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmayı kazandı. A Milli Kadın Futsal Takımı ise Polonya'ya 6-2 yenildi.


Advertisement