Çin'in Hubei Eyaleti'nin Dış Ticareti İlk 10 Ayda Yüzde 18,5 Artış Kaydetti - Son Dakika
Güncel

Çin'in Hubei Eyaleti'nin Dış Ticareti İlk 10 Ayda Yüzde 18,5 Artış Kaydetti

Çin\'in Hubei Eyaleti\'nin Dış Ticareti İlk 10 Ayda Yüzde 18,5 Artış Kaydetti

WUHAN, 11 Kasım (Xinhua) -- Yerel gümrüklere göre, Çin'in orta kesiminde yer alan Hubei Eyaleti'nin dış ticareti, 2022'nin ilk 10 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 18,5 oranında artarak 513,66 milyar yuana (yaklaşık 71,43 milyar ABD doları) ulaştı.

11.11.2022 15:19
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş
Çin'in Hubei Eyaleti'nin Dış Ticareti İlk 10 Ayda Yüzde 18,5 Artış Kaydetti
Çin'in orta kesiminde yer alan Hubei Eyaleti'nin Wuhan şehrindeki Çin Demiryolu Intermodal'ın Wuhan terminalinden Almanya'nın Duisburg kentine gitmek üzere hareket eden bir Çin-Avrupa yük treni, 28 Mart 2020. (Fotoğraf: Xiao Yijiu/ Xinhua)

WUHAN, 11 Kasım (Xinhua) -- Yerel gümrüklere göre, Çin'in orta kesiminde yer alan Hubei Eyaleti'nin dış ticareti, 2022'nin ilk 10 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 18,5 oranında artarak 513,66 milyar yuana (yaklaşık 71,43 milyar ABD doları) ulaştı.

Wuhan Gümrüklerinden alınan veriler, Ocak-Ekim döneminde eyaletin ihracatının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25,6 artışla 348,06 milyar yuana, ithalatının ise yüzde 6 artışla 165,6 milyar yuana çıktığını gösterdi.

Eyaletin özel sektörünün katkıda bulunduğu dış ticaret değeri, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25,6 artışla 321,38 milyar yuana ulaştı ve eyalet toplamının yüzde 62,6'sını oluşturdu.

Hubei'nin en büyük ticaret ortağı Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) ile ticareti, yılın ilk 10 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 36,1 artışla 79,38 milyar yuanı aştı.

Eyaletin Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık üyeleriyle ticareti bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20,8 oranında yükselirken, Kuşak ve Yol güzergahındaki ülkelerle olan ticareti bu dönemde yüzde 36,7 artış gösterdi.

Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Çin'in Hubei Eyaleti'nin Dış Ticareti İlk 10 Ayda Yüzde 18,5 Artış Kaydetti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Mansur Yavaş, Beypazarı'nda Hemşehrileriyle Bayramlaştı
  21:40 Mansur Yavaş, Beypazarı'nda Hemşehrileriyle Bayramlaştı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeniden başkan seçildikten sonra Beypazarı'nı ziyaret ederek hemşehrileriyle bayramlaştı.

 • Eczacıbaşı Dynavit, Fenerbahçe Opet'i mağlup ederek final serisinde durumu 1-1'e getirdi
  21:36 Eczacıbaşı Dynavit, Fenerbahçe Opet'i mağlup ederek final serisinde durumu 1-1'e getirdi

  Sultanlar Ligi play-off final serisinin ikinci mücadelesinde Eczacıbaşı Dynavit, deplasmanda Fenerbahçe Opet'i 21-25, 22-25, 14-25, 25-14 ve 15-9'luk setlerle 3-2 yenerek final serisinde durumu 1-1'e getirdi.

 • İsrail Savunma Bakanı: Savunma ve saldırı sistemimizi güçlendirdik
  21:34 İsrail Savunma Bakanı: Savunma ve saldırı sistemimizi güçlendirdik

  İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, İran'ın beklenen misilleme saldırısına alınan tedbirlere yönelik yaptığı açıklamada, ABD ve batılı ülkelerin İsrail'e savunma ve karşılık verme konusunda 'yeni kabiliyetler' sağladığını belirterek, 'Son günlerde savunma ve saldırı sistemimizi güçlendirdik' dedi. İsrail, İran'ın beklenen misilleme saldırısına hazırlanmaya devam ediyor. İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant saldırıya karşı alınan tedbirlere ilişkin yaptığı açıklamada, ABD ve batılı ülkelerin İsrail'e savunma ve karşılık verme konusunda 'yeni kabiliyetler' sağladığını belirtti. Gallant, 'İran ve işbirlikçilerinin İsrail'e karşı planladıkları saldırıyı yakından takip ediyoruz. Son günlerde hava savunma sistemimizi ve saldırı sistemimizi güçlendirdik' dedi. Gallant, 'İran bir terör devletidir. Dünya şimdi buna her zamankinden daha fazla maruz kalmaktadır. Vatandaşlarımızı bu terörizme karşı korumaya kararlıyız ve buna yanıt vermenin bir yolunu bulacağız' şeklinde konuştu. Gallant, sivillerin İsrail Savunma Kuvvetleri'nin talimatlarına uyması ve İç Cephe Komutanlığı'nın direktifleri doğrultusunda hareket etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. - TEL AVİV

 • Adana Demirspor ve Kayserispor Maçında Saha Karıştı
  21:32 Adana Demirspor ve Kayserispor Maçında Saha Karıştı

  Trendyol Süper Lig'in 32. haftasında Adana Demirspor ile Kayserispor arasında oynanan maç sonrasında bir taraftar saha kenarına inerek polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Taraftarların arasında yaşanan tartışma ve küfürlü sloganlar nedeniyle tribünlerde gerginlik yaşandı. Ancak, teknik heyetlerin müdahalesiyle taraftarlar sakinleştirildi.


Advertisement