15 Temmuz Anısına Çocuğu İçin Oyuncak Yaptı - Son Dakika

15 Temmuz Anısına Çocuğu İçin Oyuncak Yaptı

24.07.2017 09:41
15 Temmuz Anısına Çocuğu İçin Oyuncak Yaptı

Denizli’de 38 yaşındaki baba, çocuğunun yürümesi ve oturması için 3 parçadan oluşan bir oyuncak yaptı.

Denizli'de 38 yaşındaki baba, çocuğunun yürümesi ve oturması için 3 parçadan oluşan bir oyuncak yaptı. 15 Temmuz anısına yaptığı oyuncağın arkasına 15 Temmuz simgesi olan kamyon ve tankı da ekledi.

Denizli'de ilaç deposunda kurye olarak çalışan 38 yaşındaki Kıvanç Bağlık, çocuğunun oturması ve yürümeye alışması için yapmayı düşündüğü arabayı 15 Temmuz için tasarlayınca ortaya renkli görüntüler çıktı. 3 parçadan oluşan ve 10 kilogram ağırlığındaki oyuncaklar görenlerini büyük ilgisini çekiyor. Oturmalı oyuncağın arkasına bağladığı 15 Temmuz'un simgesi olan kamyonu yapan Kıvanç Bağlık, en arakaya ise tank yaparak onu koydu. Amacının, çocuğuna ve gören herkese 15 Temmuz'u unutturmamak olduğunu belirten Kıvanç Bağlık, "15 Temmuz yaklaşıyordu. Oturmalık oyuncak yapacaktım, sonra 15 Temmuz için yapayım dedim. Ben ilk defa darbe gördüm. Allah bir daha göstermesin. Olsa dahi yine aynısın yaparız hatta daha berbatını yaparız Allah'ın izniyle. Bizde bu iman gücü oldukça hiç kimse bir şey yapamaz. İşte 15 Temmuz kamyonundan esinlendim. Kamyonu yaptım. Motor zinciri kullandım. Yüzde 80 tahta zaten. Allah bize kabiliyet vermiş, birazda aşkla, şevkle 15 Temmuz günü için yaptım. Bir akşam uğraştım. Sırf 15 Temmuz'u unutturmamak için, millet görsün. İlgi çok güzel. İsteyenler var. Özel istek olursa yaparız. Çocuklara, kendi çocuğuma 15 Temmuz'u unutturmamak için yapıtım. Kimse unutmasın, görsün, devamlı hatırlasın" dedi.

Parklarda oğlunu gezdiren baba Kıvanç Bağlık'ın yaptığı oyuncağa çocukların ilgisi de büyük oluyor. - DENİZLİ

15 Temmuz Anısına Çocuğu İçin Oyuncak Yaptı
15 Temmuz Anısına Çocuğu İçin Oyuncak Yaptı
15 Temmuz Anısına Çocuğu İçin Oyuncak Yaptı
15 Temmuz Anısına Çocuğu İçin Oyuncak Yaptı

Denizli'de, '42. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu' başladı Denizli'de, '42. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu' başladı Polis kaybolan genç kızı 10 saat sonra eliyle koymuş gibi buldu Polis kaybolan genç kızı 10 saat sonra eliyle koymuş gibi buldu Satranç Türkiye şampiyonası Denizli'de başlıyor Satranç Türkiye şampiyonası Denizli'de başlıyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 15 Temmuz Anısına Çocuğu İçin Oyuncak Yaptı - Son Dakika


Advertisement