15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri - Son Dakika

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri

16.07.2019 03:00
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, System.String[]

Uşak'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında etkinlikler düzenlendi.

Uşak'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında etkinlikler düzenlendi.

Uşak Belediye Binası önünde toplanan vatandaşlar, mehter takımı eşliğinde Türk bayrakları ile İsmet Paşa Caddesi üzerinden yürüyerek, 15 Temmuz Şehitler Meydanı'na ulaştı.

Meydanda düzenlenen etkinlikte Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından şehitler için dua edildi.

FETÖ'nün darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerin isimleri okundu.

Daha sonra mehter takımının gösterisi gerçekleştirildi.

Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni'nde yaptığı konuşmayı platforma kurulan dev ekranlardan izledi.

15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşen 251 kişiyi rahmetle andığını belirten Uşak Valisi Funda Kocabıyık, 15 Temmuz'da milletin silahıyla yine millete kurşun sıkıldığını ifade etti.

Türk milletinin, devletin tanklarının namlusunun millete döndürüldüğünü gördüğünü aktaran Vali Kocabıyık, sözlerine şöyle devam etti:

"Genciyle yaşlısıyla, kadınıyla ve erkeğiyle meydanları dolduran vatandaşlarımız ne namlusunu millete çeviren tanka selam durmuş ne de birliğimizi ve dirliğimizi bozmaya çalışan, bağımsızlığımıza göz diken dış güçleri sevindirmiştir. Bu toprakların mayasında var olan ve asırlardır türlü desiselerle bu mayayı bozmak isteyenlere karşı bayrağını, vatanını, milletini ve dinini namusu bilen Türk Milleti; İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif'in deyimiyle namusunu çiğnetmemiş, gövdesini kurşunlara siper etmiş ve tankların önüne geçmek suretiyle alçaklara, hainlere yurdumuzu teslim etmemiştir." diye konuştu.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ise birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Etkinliğe Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koruma polisi Mehmet Çetin'in babası Hüseyin Çetin, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri - Son Dakika


Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı